Naga MarketsTrzeci miesiąc naszego cyklu trwa, na razie bez pozycji. Dwa pierwsze na plusie, w tym drugi na solidnym plusie. Przypomnę, że wyszukuję formacje harmoniczne na parach walutowych dla interwałów 30M – 4H. Przedstawiam również podsumowanie dotychczasowych trade-ów w tym cyklu. Sama formacja jednak nie wystarczy do zajęcia pozycji dlatego szukam również formacji które są:

  • zgodne z trendem głównym
  • zysk do ryzyka 3:1 lub więcej
  • punkt D formacji to świeca price action lub formacja potwierdzająca kierunek

W poprzedniej analizie wskazywałem spadkowego kraba na EURGBP, I niestety trochę pechowo, ponieważ zabrakło zaledwie 5 pipsów, żeby otworzyła się moja pozycja na spadki. Zlecenie zdjęte, jeżeli znowu się na tej parze ta spadkowa formacja nie zrealizuje to możliwe, że punkt D formacji zostanie wybity i nastąpią wzrosty.

Dotychczasowy wynik portfela:

trading_harmoniczny_podsumowanie

 

W dniu dzisiejszym formacja WZROSTOWY NIETOPERZ na GBPJPY. Trend jest wzrostowy i odległość do TP spora (TP1 to okolice punktu B, a TP2 to okolice punktu C). Jednak punkt D formacji jest oddalony od miejsca gdzie powinien się znaleźć. Poziom 179.4 czyli okolice fibo 78.6% powinny być przetestowane i w tym miejscu będę otwierał pozycję długą. Na razie nie składam konkretnego zlecenia, jeżeli rynek pójdzie zgodnie z oczekiwaniami to w komentarzu tego wpisu poinformuję o momencie zajęcia pozycji z wykresem.

Wykres GBPJPY dla interwału D1.
Wykres GBPJPY dla interwału D1.

FX_GROW_logo_200x250Tę analizę zasponsorował dla Państwa broker FxGrow – buduj swój kapitał z FxGrow na rachunkach ECN, ECN Plus oraz SWAP Free, które cechują wyjątkowo niskie spready, atrakcyjne platformy do wyboru oraz depozyt minimalny $100 i $1000.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Para EUR/SEK. Wyrysowałem sobie motyla na H4. Para obecnie odbiła się od poziomu 78,6 %. Mogę się mylić lub źle rozrysować formację, ale nie widzę wsparcia dla poziomu 88,6 %, czy możliwe że drugi raz przetestujemy poziom 78,6 po czym wyruszymy w górę ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here