Naga MarketsFibonacci, harmonic trading, ComparicTrading w oparciu o formacje harmoniczne polega w znacznej mierze na odpowiednim mierzeniu zniesień Fibonacciego w stosunku do poszczególnych ruchów ceny.


Opis wszystkich formacji można znaleźć w artykule: Trading harmoniczny – najskuteczniejsze formacje systemu. Formacje harmoniczne, są formacjami kontynuacji trendu. Z tego względu ważne jest, żeby ruch jakiego się po niej spodziewamy był zgodny z wcześniejszym trendem. Najbardziej skuteczna jest formacja, której punkt D wypada na istotnym wsparciu/oporze.

W minionym tygodniu wskazywałem na potencjalną formację harmoniczną na parze EURPLN. Gdyby odcinek CD był równy odcinkowi AB byłaby to klasyczna korekta prosta, która charakteryzuje się dużą skutecznością. Jednak póki co test poziomu 4.3130 nie jest wcale pewny, a zatem formacja ta może się nigdy nie ukształtować (więcej w analizie „potencjalna formacja ABCD na EURPLN”). Na końcu artykułu aktualny wykres EURPLN.

Kolejną formacją z zeszłego tygodnia był wzrostowy BAT pattern. Zgodnie z moimi przewidywaniami punkt D formacji został przetestowany po raz drugi, a nawet GBPJPY nieznacznie przekroczył zniesienie 88,6%. Szybko jednak pojawiły się wzrosty i w rezultacie GBPJPY znalazł się dzisiaj na najwyższym poziomie od 17 sierpnia.

Wzrosty GBPJPY po nieudanym przebiciu punktu D formacji BAT

Na wykresie GBPJPY widzimy w pełni ukształtowaną formację BAT. W tym wypadku formacja ta zapowiadała wzrosty i faktycznie poniedziałek był trzecim dniem wzrostów pary GBPJPY. Punkt B formacji wypadł zgodnie z zasadami na zniesieniu 38,2% odcinka XA. Punkt C ulokowany jest pomiędzy punktami A – B, a punkt D na zniesieniu 88,6%. Podaż próbowała przełamać punkt D jednak natychmiast do głosu doszli kupujący, którzy wyprowadzili w poniedziałek cenę na 11-dniowe maksimum.

Obecnie głównym scenariuszem dla GBPJPY jest ruch wzrostowy. Pierwszym celem kupujących będzie opór 143.40, a kolejnym 144.90. Zazwyczaj najbardziej dynamiczne wzrosty odbywają się do rejonu punktu B, a zatem najbezpieczniej byłoby zrealizować część zysku po teście oporu 143.40.

Gdyby doszło do kolejnego testu punktu D byłby to zły sygnał dla kupujących. Przełamania punktu D czyli negacja formacji zdarzają się rzadziej niż odbicia od nich. Jednak jeżeli już się zdarzają to zazwyczaj takiemu przełamaniu towarzyszy mocna świeca przełamująca na interwale H4 lub D1. Z tego względu również scenariusz alternatywny musi być brany pod uwagę.

GBPJPY H4

Wykres GBPJPY dla H4

EURPLN nadal w oczekiwaniu na test punkt D formacji

ABCD na EURPLN w dalszym ciągu pozostaje formacją jedynie potencjalną. Być może na jej realizację trzeba będzie poczekać dłużej, a może w ogóle cena nie dotrze do punktu D w najbliższym czasie. Wykres EURPLN w chwili obecnej przedstawia się następująco:

EURPLN D1
Wykres EURPLN dla D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here