Naga MarketsTrwa drugi miesiąc naszego cyklu. Podsumowanie poprzedniego miesiąca tutaj. Przypomnę, że wyszukuję formacje harmoniczne na parach walutowych dla interwałów 30M – 4H. Przedstawiam również podsumowanie dotychczasowych tradów w tym cyklu. Sama formacja jednak nie wystarczy do zajęcia pozycji dlatego szukam również formacji które są:

  • zgodne z trendem głównym
  • zysk do ryzyka 3:1 lub więcej
  • punkt D formacji to świeca price action lub formacja potwierdzająca kierunek

Obie pozycje otwarte w zeszłym tygodniu GBPSEK, EURGBP pozostają otwarte. Przesuwam tylko zlecenia SL zabezpieczając większy zysk. Przedwczoraj szczegółowo je opisałem. Poniżej w tabeli aktualne poziomy.

Dotychczasowy wynik portfela:

harmoniczny_trading_podsumowanie

 

Wczorajsza pozycja na EURNZD została zamknięta na SL. Trochę szkoda co widać na poniższym wykresie. Czyli kierunek był właściwy, a o zamknięciu pozycji zadecydowało 15 pipsów, ale na dnie nie pojawiła się również formacja price action więc odnowienie BUY na tej parze nie było takie oczywiste.

Wykres EURNZD dla interwału H1
Wykres EURNZD dla interwału H1

W dniu dzisiejszym WZROSTOWA formacja XABCD na parze GBPCHF. Trend na tej parze jest wzrostowy i ponad 200 pipsów do punktu C. Punkt D formacji to fibo 88,6% a na interwale M30 formacja “młotek” zatem otwieram pozycję na wzrost.

  • BUY: 1.5165
  • SL: 1.5150
  • TP: 1.5245 (50% pozycje, na drugiej połowie SL na BEP)
Wykres GBPCHF dla interwału H1.
Wykres GBPCHF dla interwału H1.

FX_GROW_logo_200x250Tę analizę zasponsorował dla Państwa broker FxGrow – buduj swój kapitał z FxGrow na rachunkach ECN, ECN Plus oraz SWAP Free, które cechują wyjątkowo niskie spready, atrakcyjne platformy do wyboru oraz depozyt minimalny $100 i $1000.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here