Naga MarketsTRADING_HARMONICZNY_NDzisiaj aż dwie nowości, GBPCAD uformował już “gotową” formację BAT, a w CHFJPY czekamy jeszcze na dopełnienie AB=CD. Zgodnie z zeszłotygodniową analizą zamknięta została pozycja na GBPNZD, a na CADJPY był SL.


Po zyskownym okresie lipiec – grudzień 2015 od nowego roku trading harmoniczny zastąpiliśmy jej odświeżoną wersją. Podstawową zmianą jest wskazanie z wyprzedzeniem ciekawych formacji, które mogą się pojawić. Od początku nowego cyklu wiele bardzo zyskownych wejść za nami, ale i nie ominęły nas stop lost-y. Na szczegóły zapraszam do poprzednich analiz.

Szerszy opis systemu, a w nim poszczególne formacje znajdują się tutaj.

NOWA FORMACJA GBPCAD – WZROSTOWY BAT. Od połowy grudnia GBPCAD porusza się w trendzie spadkowym, co jednak nie jest zgodne z poprzednim trendem, który trwał od 2013 roku. Niewątpliwie wskazane formacja nie jest łatwa bo ewentualne odwrócenie trendu i powrót do długoterminowego trendu wzrostowego nie odbędzie się w ciągu jednej sesji. Jednak warto obserwować zachowanie ponieważ wszystkie warunki formacji harmonicznej, są wypełnione: punkt B znajduje się na zniesieniu 38.2% odcinka XA, a dzisiaj cena przetestowała zniesienie 88.6% odcinka XA co w całości tworzy formację wzrostową BAT (wzrostowy nietoperz).

Wykres GBPCAD dla interwału D1.
Wykres GBPCAD dla interwału D1.

 

NOWA CHFJPY – SPADKOWA ABCD. Bardzo interesująca jest formacja ABCD dla CHFJPY. W rejonie 118.20 nachodzą na siebie: opór, linia trendu spadkowego oraz równość odcinków AB=CD aktualnej korekty wzrostowej. W długim terminie minimum, do którego w marcu dotarła cena jest istotnym wsparciem więc nie jest powiedziane, że spadki muszą być kontynuowane jednak w krótszym terminie powinno nastąpić odbicie i przynajmniej marcowe minimum powinno zostać ponownie przetestowane. Właśnie pod to będę wypatrywał formacji price action gdy cena dotrze w okolice 118.20.

Wykres CHFJPY dla interwału H4.
Wykres CHFJPY dla interwału H4.

Wypróbuj trading harmoniczny na rachunku brokera XTB.  X-Trade Brokers DM S.A. został najlepszym polskim brokerem 2015 według FXCuffs .

AUDCHF W OBSERWACJI. Tutaj w dalszym ciągu bez zmian oczekuję na powtórny test punktu D formacji ABCD opisanej w poprzedniej analizie. Natomiast powyżej wskazałem rozwijającą się formację ABCD na CHFJPY, jeżeli tam uda mi się otworzyć pozycję to drugiej na CHF już otwierał nie będę.

Wykres AUDCHF dla interwału H4.
Wykres AUDCHF dla interwału H4.

BYŁO CADJPY. Formacja BAT wskazana w poprzedniej analizie okazała się niewypałem. Tak jak napisałem w poprzedniej analizie pozycja jaką otwierałem była niewielka dlatego też SL nie jest dotkliwy.

Wykres CADJPY dla interwału H4.
Wykres CADJPY dla interwału H4.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here