Naga MarketsFibonacci, harmonic trading, ComparicTrading w oparciu o formacje harmoniczne polega w znacznej mierze na odpowiednim mierzeniu zniesień Fibonacciego w stosunku do poszczególnych ruchów ceny.


Opis wszystkich formacji można znaleźć w artykule: Trading harmoniczny – najskuteczniejsze formacje systemu. Formacje harmoniczne, są formacjami kontynuacji trendu. Z tego względu ważne jest, żeby ruch jakiego się po niej spodziewamy był zgodny z wcześniejszym trendem. Najbardziej skuteczna jest formacja, której punkt D wypada na istotnym wsparciu/oporze.

Formacja ABCD na SREBRZE

Bardzo interesująco pod kątem tradingu harmonicznego wygląda aktualny wykres srebra. Po mocnym ruchu spadkowym, który trwał od połowy kwietnia do 9 maja (rozpoczął się na poziomie 18.64, a zakończył na poziomie 16.05) przyszło odbicie. Ruch wzrostowy, który obserwujemy od ponad 2 tygodni przybrał formę korekty prostej (formacja ABCD). Formacja ta pojawia się jako ruch przeciwny do wcześniejszego trendu i charakteryzuje się tym, że odcinek CD jest równy odcinkowi AB. Punkt D, który w tym wypadku powinien wywołać odbicie znajduje się na poziomie 17.40. Co ważne na tym samym poziomie znajduje się też opór co dodatkowo powinno wzmocnić reakcję. Cena srebra zbliżyła się dzisiaj do wskazanego poziomu, ale nie został on jeszcze przetestowany.

Jeżeli poziom 17.40 wywoła reakcję podaży może to w średnim terminie oznaczać powrót srebra do spadków włącznie z przełamaniem majowych minimów. Odbicie nie musi jednak być bardzo dynamiczne. Częstym zjawiskiem w tego typu formacjach jest dwukrotny test punktu D, po którym pojawia się właściwy spadek.

XAGUSD H1
Formacja ABCD na srebrze.
XAGUSD H4
Formacja ABCD na XAGUSD H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here