Naga MarketsTRADING_HARMONICZNY_NNa wspomnianej poprzednio parze EURGBP zgodnie z założeniem wolno postępują spadki. Na razie na innych głównych parach walutowych nie pojawiły się formacje harmoniczne, dlatego przeszukałem bardziej egzotyczne pary walutowe, sprawdzając jednak ewentualne opłaty za SWAP.


Po zyskownym okresie lipiec – grudzień 2015 od nowego roku trading harmoniczny zastąpiliśmy jej odświeżoną wersją. Podstawową zmianą jest wskazanie z wyprzedzeniem ciekawych formacji, które mogą się pojawić. Od początku nowego cyklu wiele bardzo zyskownych wejść za nami, ale i nie ominęły nas stop lost-y. Na szczegóły zapraszam do poprzednich analiz.

Szerszy opis systemu, a w nim poszczególne formacje znajdują się tutaj.

EURGBP W GRZE. Widać, że ruch spadkowy jest wolno kontynuowany. Korekta prosta wypada w rejonie 0.7900, a 10 pipsów niżej znajduje się mocniejsze wsparcie. Oczekuje, że tam dojdą obecne spadki i w tej okolicy będę wyszukiwał formacji price action na H4, żeby zająć pozycję na wzrosty.

Wykres EURGBP dla interwału H1.
Wykres EURGBP dla interwału H1.

USDNOK przypomnienie sytuacji. Formacja opisana w sobotę i zanegowana w poniedziałek ostatecznie zareagowała prawidłowo. W weekendowej analizie wskazywał USDNOK jako potencjał do wzrostów, a we wtorek uznałem, że punkt D został przebity i nie warto już dłużej obserwować tej pozycji. Jak się jednak okazało po jednodniowym przebiciu miejsca, w którym wypada równość AB=CD nastąpiło dynamiczne odbicie i cena wróciła już ponad wskazany poziom. Na razie USDNOK wraca do obserwacji.

Wykres USDNOK dla interwału D1.
Wykres USDNOK dla interwału D1.

Wypróbuj trading harmoniczny na rachunku brokera XTB.  X-Trade Brokers DM S.A. został najlepszym polskim brokerem 2015 według FXCuffs .


EURZAR w trakcie tworzenia AB=CD. Na wykresie zaznaczyłem dwie formacje AB=CD. Jedna, która została już wypełniona, ale odbicie po niej nie spowodowało zmiany trendu i druga, która znajduje się niżej i jej realizacja jest możliwa. Problemem przy tej parze walutowej jest bardzo wysoki SWAP dla pozycji długiej. Dlatego przy pozycji krótkiej dodatkowo zarabiamy (więcej o takim tradingu w naszym cyklu Carry Trade), a przy trzymaniu pozycji długiej inwestycja przestaje być opłacalna.

Wykres EURZAR dla interwału D1.
Wykres EURZAR dla interwału D1.

USDSGD prawie wzrostowy BAT. Wzrostowa formacja harmoniczna rysuje się USDSGD, jednak w chwili obecnej do wyrysowania formacji BAT potrzebny byłby jeszcze test rejonu 88.6%, który znajduje się poniżej ostatniego minimum w rejonie 1.3300. Problemem tej pary jest niestety wysoki SWAP, który przy dłuższym trzymaniu pozycji długiej może spowodować, że pozycja ta stałaby się nieopłacalna.

Wykres USDSGD dla interwału D1.
Wykres USDSGD dla interwału D1.

Już 28 maja zapraszamy na bezpłatne szkolenie FOREX w Katowicach, które poprowadzi Marcin Wenus.

JESTEM ZAINTERESOWANY
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here