Naga MarketsRozpoczyna się trzeci miesiąc naszego cyklu. Dwa pierwsze na plusie, w tym drugi na solidnym plusie. Przypomnę, że wyszukuję formacje harmoniczne na parach walutowych dla interwałów 30M – 4H. Przedstawiam również podsumowanie dotychczasowych trade-ów w tym cyklu. Sama formacja jednak nie wystarczy do zajęcia pozycji dlatego szukam również formacji które są:

  • zgodne z trendem głównym
  • zysk do ryzyka 3:1 lub więcej
  • punkt D formacji to świeca price action lub formacja potwierdzająca kierunek

W dniu wczorajszym wskazałem EURGBP i CADCHF do obserwacji.CADCHF zaczął spadać przed zrealizowaniem wskazanej przeze mnie formacji spadkowej, dlatego na razie go pomijam. EURGBP za to skierował się na północ i możemy za chwilę mieć drugi test punktu D formacji, co przy okazji utworzy formację podwójnego szczytu.

Zachęcam do indywidualnych prób z formacjami, można to robić również na koncie DEMO FXGROW . A jeżeli uda się Tobie czytelniku coś znaleźć to napisz w komentarzach sprawdzę je. We wczorajszej podpowiedzi od czytelnika Tomasza USDSGD ładny spadkowy motyl widoczny jest na H4, ale niestety formacja niezgodna z trendem, więc szansa na powodzenie tej transakcji spada. Taka sama sytuacja z inną parą. Bardzo harmoniczny wzrostowy motyl wyrysował się na AUDUSD na interwale H1, niestety również byłoby to zagranie przeciwko mocnemu trendowi.

Dotychczasowy wynik portfela:

2015-09-01_trading_harmoniczny_podsumowanie

W dniu dzisiejszym opisana już wczoraj formacja SPADKOWY KRAB na EURGBP. Żeby już dłużej nie czekać to składam zlecenie oczekujące SELL LIMIT, a SL ponad zeszłotygodniowy szczyt.

  • SELL LIMIT: 0,7401
  • SL: 0,7426
  • TP: 0,71455 (50% pozycji, druga część SL na BEP)

 

Wykres EURGBP dla interwału H4.
Wykres EURGBP dla interwału H4.

FX_GROW_logo_200x250Tę analizę zasponsorował dla Państwa broker FxGrow – buduj swój kapitał z FxGrow na rachunkach ECN, ECN Plus oraz SWAP Free, które cechują wyjątkowo niskie spready, atrakcyjne platformy do wyboru oraz depozyt minimalny $100 i $1000.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here