Naga MarketsTRADING_HARMONICZNY_NMiniony tydzień był bardzo udany dla tradingu harmonicznego. Aż 3 z 4 par zachowały się idealnie według oczekiwań z poprzedniej analizy i dwie z nich przyniosły oczekiwany profit.


Po zyskownym okresie lipiec – grudzień 2015 od początku 2016 roku trading harmoniczny zastąpiliśmy jej odświeżoną wersją. Podstawową zmianą jest wskazanie z wyprzedzeniem ciekawych formacji, które mogą się pojawić. Od początku nowego cyklu wiele bardzo zyskownych wejść za nami, ale i nie ominęły nas stop lost-y. Na szczegóły zapraszam do poprzednich analiz.

Szerszy opis systemu, a w nim poszczególne formacje znajdują się tutaj.

Na początek link do poprzedniej analizy ponieważ, aż 3 pary walutowe zachowały się idealnie według oczekiwań z analizy dlatego najpierw polecam się z nią zapoznać.

EURGBP – Świetnie zachowuje się po zeszłotygodniowej analizie. Cena wykonała ruch w górę równy 330 pipsów, ale pojawiło się spadkowe odbicie troszeczkę niżej niż tego oczekiwałem. Ze względu na wcześniejszy trend wzrostowy uważam, że nadal jest tu potencjał do wzrostu i opór na 0.7920 może zostać przełamany. SL przesunięty pod minima z 3 czerwca.

Trading harmoniczny, wykres EURGBP dla interwału H4.
Wykres EURGBP dla interwału H4.

GBPCHF – Kolejna para, która bez wahania realizuje spadki na skutek korekty prostej AB=CD. Ruch spadkowy wyniósł już ponad 600 pipsów, niestety tak jak napisałem w poprzedniej analizie kiedy znalazłem tą parę cena już trochę odjechała i ostatecznie nie zdecydowałem się na otwarcie pozycji. Jak widać transakcja byłaby zyskowna.

Wykres GBPCHF dla interwału H4.
Wykres GBPCHF dla interwału H4.


USDPLN – Rewelacyjne zachowanie naszej rodzimej waluty. W dniu wczorajszym pozycję zamknąłem, a ruch spadkowy od czasu poprzedniej analizy był potężny i przekroczył 1700 pipsów. Pozycja zamknięta po pierwsze dlatego, że trend główny na USDPLN jest jednak wzrostowy, a dodatkowo za okres 1 kwietnia – 6 czerwca na wykresie można wyznaczyć kanał wzrostowy, który w dniu dzisiejszym nieznacznie został przekroczony. Jeżeli nawet dolne ograniczenie tego kanału nie wywoła nowego impulsu wzrostowego to jakaś forma odbicia może się tutaj pojawić.

Trading harmoniczny, wykres USDPLN dla interwału H4.
Wykres USDPLN dla interwału H4.

AUDCAD – Spadkowy BAT, którego przedstawiłem w poprzedniej analizie zawiódł. A co gorsze pojawiła się na H1 ładna prospadkowa świeca typu PIN BAR z długim górnym cieniem, po której otworzyłem pozycję. Po niewielkim spadku dynamiczna świeca wzrostowa zanegowała formację i pozycja została zamknięta na SL. Tak też bywa, na szczęście poprzedni tydzień i tak zaliczyć należy do bardzo udanych pomimo tej jednej wpadki.

Trading harmoniczny, wykres AUDCAD dla interwału H1.
Wykres AUDCAD dla interwału H1.

USDNOK – Nowa formacja BAT jeszcze się nie wypełniła. Punkt B formacji znajduje się na poziomie 38.2%, natomiast punkt D powinien być na zniesieniu 88.6% czyli w rejonie 8.0200. Mam tylko jeden problem z tą formacją, a mianowicie jest ona niezgodna z wcześniejszym trendem średnioterminowym. Zatem jak na razie formacja do obserwacji.

Trading harmoniczny, wykres USDNOK dla interwału H4.
Wykres USDNOK dla interwału H4.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. Witam.
    Panie Piotrze. Mam prośbę do Pana jako specjalisty od formacji harmonicznych. Czy mógłby Pan zajrzeć na tutejszy czat? Umieściłem dzisiaj screen z craba jaki moim zdaniem wymalował sie na AUD/NZD, nie mam pojęcia czy dobrze zrobiłem mierzenia i czy mam rację. Dopiero się uczę i jestem w fazie prób i błędów. Tych drugich póki co jest więcej.
    Z góry dziękuję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here