Naga Markets

Rozpoczyna się trzeci miesiąc naszego cyklu. Dwa pierwsze na plusie, w tym drugi na solidnym plusie, ale duży zarobek spowodowała jedna para walutowa, a wolałbym żeby transakcji zyskownych było więcej. Przypomnę, że wyszukuję formacje harmoniczne na parach walutowych dla interwałów 30M – 4H. Przedstawiam również podsumowanie dotychczasowych trade-ów w tym cyklu. Sama formacja jednak nie wystarczy do zajęcia pozycji dlatego szukam również formacji które są:

  • zgodne z trendem głównym
  • zysk do ryzyka 3:1 lub więcej
  • punkt D formacji to świeca price action lub formacja potwierdzająca kierunek

W dniu wczorajszym podnosiłem SL na EURJPY.Jak się okazało dzisiaj na parze tej “urwała się podłoga”, więc formacja została zanegowana a dzięki podniesionemu SL udało się skasować niewielki zysk (trochę szkoda bo zysk już momentami był przyzwoity).

Zachęcam do indywidualnych prób z formacjami, można to robić również na koncie DEMO FXGROW . A jeżeli uda się Tobie czytelniku coś znaleźć to napisz w komentarzach sprawdzę je. We wczorajszej podpowiedzi od czytelnika Tomasza EURCAD ładnie wygląda, ale do 88,6% trochę brakuje (wykres tutaj), a na parze AUDUSD jakoś nie mogę dostrzec tej formacji.

Dotychczasowy wynik portfela:

2015-09-01_trading_harmoniczny_podsumowanie

 W dniu dzisiejszym dwie spadkowe formacje do obserwacji SPADKOWY KRAB na EURGBP oraz SPADKOWY NIETOPERZ na CADCHF. O EURGBP już wczoraj pisałem i faktycznie nastąpił ruch powrotny, jednak w dalszym ciągu poziom SL jest dla mnie zbyt duży, więc poczekam żeby cena poszła jednak wyżej i zawróciła lub zrezygnuję. Druga formacja to CADCHF i tu rysuje się SPADKOWY nietoperz, ale formacja dopiero nabierze kształtów gdy przetestowany zostanie poziom fibo 88,6%. Jest to idealna sytuacja bo formacja wykryta wcześniej, której zachowanie można obserwować.

Wykres EURGBO dla interwału H4.
Wykres EURGBO dla interwału H4.
Wykres CADCHF dla interwału H1.
Wykres CADCHF dla interwału H1.

FX_GROW_logo_200x250Tę analizę zasponsorował dla Państwa broker FxGrow – buduj swój kapitał z FxGrow na rachunkach ECN, ECN Plus oraz SWAP Free, które cechują wyjątkowo niskie spready, atrakcyjne platformy do wyboru oraz depozyt minimalny $100 i $1000.


NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>2 KOMENTARZE

  1. Obserwowałem parę CAD/CHF według ustaleń, ale pozwoliłem sobie już wejść w pozycję krótką na 88,6 % po niewielkim odbiciu od strefy oporu, SL ustawiłem na 0,74730 a TP na 0,72289

  2. Na parze USDSGD mamy co prawda trend wzrostowy, ale widać formację spadkową na 88,6 % i długie górne cienie na interwale 1 H

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here