Naga MarketsFibonacci, harmonic trading, ComparicW tym tygodniu formacji harmonicznych nie jest już tak dużo jak ostatnio ale i tak udało się znaleźć kilka formacji, z czego szczególnie interesujący jest Gartley na Ropie. Musiałem jednak zmniejszyć interwał do H1, żeby część z nich dostrzec.


Cykl trading harmoniczny zadebiutował na łamach Comparic 15 lipca 2015 i od tamtej pory pojawia się w miarę regularnie. W tym okresie cykl ewoluował od precyzyjnych sygnałów: wejścia w pozycję, SL i TP do wskazywania z wyprzedzeniem formacji, które dopiero mają szansę się pojawić. Zapraszam do zapoznania się z wcześniejszymi analizami.

Szerszy opis systemu, a w nim poszczególne formacje znajdują się tutaj.

WEZMĘ UDZIAŁ W WEBINARZE


EURCAD

Na tej parze tworzy się wzrostowa formacja Gartleya. Punkt B znalazł się na zniesieniu 61,8% XA, natomiast punkt D powinien pojawić się w rejonie 1.4500. W tej samej okolicy znajduje się wsparcie, więc tam będę szukał sygnałów Price Action do wejścia w long. Co ważne jest ona zgodna z wcześniejszym trendem.

Wykres EURCAD dla interwału H1. Trading harmoniczny.
Wykres EURCAD dla interwału H1.

NZDJPY

Korekta prosta z równością AB=CD, ze względu na mocne wzrosty w dniu dzisiejszym nie wygląda ona jak większość takich korekt, jednak równość odcinków jest tutaj faktem. Test punktu D nastąpił w nocy, a zatem będę ją obserwował pod kątem re-testu punktu D, żebym tam otworzyć short w rejonie 73.80. Ta formacja również jest zgodna z wcześniejszym trendem.

Wykres NZDJPY dla interwału H1.

CADCHF

Tutaj również pojawiła się korekta prosta, ale reakcja nastąpiła już na poziomie CD = 61,8% AB. Stało się tak głównie dlatego, że nieznacznie poniżej tego poziomu przebiegała miesięczna linia trendu spadkowego. Pozycję udało mi się otworzyć w bardzo dobrym miejscu z bliskim zleceniem SL.

Wykres CADCHF dla interwału H1.
Wykres CADCHF dla interwału H1.

OIL Crude

Również Gartley, tyle że spadkowy tworzy się na OIL Crude. Rejon, do którego musi dotrzeć cena w przypadku tej formacji to 78.6% czyli 44.50. Co ważne ten sam poziom połączony jest z oporami, więc właśnie tam będę szukał sygnałów na short.

Wykres OIL CRUDE dla interwału H1.
Wykres OIL CRUDE dla interwału H1.

EURSEK

Trochę egzotyczna ta para dlatego jeszcze nie wiem czy otworzę tutaj pozycję, jednak long byłaby pozycją zgodną z wcześniejszym trendem, a rejon 9.9350 oprócz równości AB=CD jest równocześnie wsparciem. Warto obserwować jaka będzie reakcja ceny na wskazany poziom.

Wykres EURSEK dla interwału H4.
Wykres EURSEK dla interwału H4.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here