Naga Markets

TRADING_HARMONICZNY_NTrading harmoniczny w nowej odsłonie. EURAUD realizuje wskazaną formację CRAB.


Po pół roku cykl trading harmoniczny okazał się zyskowny. Przez ten okres udało się zarobić +1740 pipsów i żaden miesiąc nie został zakończony na stracie. Z nowym rokiem dotychczasową formę artykułów zastępujemy jej odświeżoną wersją. Podstawową zmianą jest wskazanie z wyprzedzeniem ciekawych formacji, które mogą się pojawić.Szerszy opis systemu, a w nim poszczególne formacje znajdują się tutaj.

W dzisiejszym artykule przedstawię wszystkie wskazane w poprzednim tygodniu formacje i reakcje ceny na wskazane poziomy EURAUD, EURGBP, GBPAUD. W związku z tym, że na każdej trochę się wydarzyło nową formację wyszukam w kolejnym artykule pod koniec bieżącego tygodnia. Linki:

Pozycja na GBPAUD, z której w poprzednim tygodniu została już tylko 1/3 pozycji ostatecznie została zamknięta na podniesionym SL. Ładny zysk średnio nieco mniej niż 300 pipsów z całości pozycji. Nadal uważam, że potencjał wzrostów jest tutaj dużo większy, ale w tradingu chodzi o zamykanie pozycji z zyskiem a nie o snucie marzeń.

Wykres GBPAUD dla interwału D1 (w okienku interwał H4).
Wykres GBPAUD dla interwału D1 (w okienku interwał H4).

Broker FXGROW działający w modelu STP/ECN oferuje spread od 0,00001. Wypróbuj trading harmoniczny na koncie REAL lub DEMO.

Pozycja na EURGBP: Zgodnie z założeniami z poprzedniej analizy pojawił się drugi test punktu D korekty prostej ABCD i po pojawieniu się wyraźnej świecy PIN BAR z długim górnym cieniem na H1 otworzyłem pozycję krótką po jej zamknięciu. Jednak formacja ta nie spowodowała odwrócenia się trendu i powrotu do trendu głównego i po spadku 50 pipsów cena zawróciła (PIN BAR zaznaczony strzałką w oknie poniższego wykresu). W rezultacie pozycja została zamknięta praktycznie w miejscu kupna na minimalnym minusie. Przypomnę znowu poprzednią analizę (link do niej powyżej), że może to być spadkowy nietoperz, którego w tym momencie będę wypatrywał w rejonie 0.7910.

Wykres EURGBP dla interwału D1.
Wykres EURGBP dla interwału D1.

Pozycja na EURAUD: Również potoczyła się zgodnie z założeniami z poprzedniej analizy. Wskazany punkt D został po raz drugi przetestowany, ale pozycję na spadek otworzyłem niżej po świecy wyglądającej jak połączenie PIN BAR’a z DOJI. Spadek był dosyć gwałtowny i pozycja mogła przynieść 250 pipsów zysku, ale liczyłem na większe spadki i udało się skasować niecałe 50 pipsów na obniżonym SL pod ostatnim maksimum z H1.

Wykres EURAUD dla interwału H4.
Wykres EURAUD dla interwału H4.

Ruch wzrostowy jednak był kontynuowany i zgodnie z ostatnią analizą cena zareagowała dokładnie w miejscu gdzie pojawił się spadkowy BAT na EURAUD. Druga pozycja na spadek otwarta została po świecy typu PIN BAR widocznej na poniższym wykresie. SL najchętniej ustawiłbym ponad widocznym szczytem, ale SL wyniósłby 80 pipsów i jest to o wiele za dużo. Dlatego zdecydowałem się ustawić SL w punkcie wejścia, a jeżeli pozycja zostanie zamknięta to będę wypatrywał jej ponownego otwarcia.

NED
Wykres EURAUD dla interwału H1.
Wykres EURAUD dla interwału H1.

Już w najbliższą środę o godzinie 18:00 poprowadzę bezpłatny webinar: “Jak zbudować zyskowny system inwestycyjny?”.

Podczas sesji szkoleniowej omówione zostaną następujące zagadnienia:
– przegląd aktualnej sytuacja na wybranych indeksach i walutach
– otwieranie pozycji
– wstępne poziomy SL, TP
– zarządzanie otwartą pozycją
– zarządzanie kapitałem

Liczba miejsc jest ograniczona dlatego zachęcamy do zarejestrowania się już dziś.
Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>5 KOMENTARZE

  1. Ja w kwestii formalnej. Na EUR/AUD nie może być formacja KRABA gdyż punkt D znajduje się na 88,6 fibo czyli poniżej punktu X a spadkowy KRAB punkt D ma powyżej punktu X. Może chodzi tu o formację BAT czyli spadkowy nietoperz ? Mogę się mylić bo dopiero się uczę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here