Naga Markets

Fibonacci, harmonic trading, ComparicPo urlopowej przerwie wracamy z cyklem harmonic trading. Na ten moment jeszcze bez pozycji, ale sporo formacji pojawiło się na rynku, m.in. na CADJPY, EURJPY, EURUSD, a zatem brak pozycji nie powinien potrwać długo.


Cykl trading harmoniczny zadebiutował na łamach Comparic 15 lipca 2015 i od tamtej pory pojawia się w miarę regularnie. W tym okresie cykl ewoluował od precyzyjnych sygnałów: wejścia w pozycję, SL i TP do wskazywania z wyprzedzeniem formacji, które dopiero mają szansę się pojawić. Zapraszam do zapoznania się z wcześniejszymi analizami.Szerszy opis systemu, a w nim poszczególne formacje znajdują się tutaj.

WEZMĘ UDZIAŁ W WEBINARZE


EURJPY

Do zmaterializowania się formacji BAT, cena musi dotrzeć do poziomu 88.6% czyli w rejon 120.65. To oznacza, że teraz ruch jaki się pojawi powinien być skierowany w górę.

Wykres EURJPY dla interwału H4. Trading harmoniczny.
Wykres EURJPY dla interwału H4. Trading harmoniczny.

USDJPY

Odcinek CD wynosi 161,8% odcinka AB, zazwyczaj unikam takich zależności, ale na USDJPY wcześniejszy trend był mocno spadkowy, więc w tym wypadku punkt D połączony z oporem może spowodować głębszy spadek.

Wykres USDJPY dla interwału H4. Trading harmoniczny.
Wykres USDJPY dla interwału H4. Trading harmoniczny.

USDCHF

Cena poruszała się wewnątrz kanału spadkowego i od kilku dni obserwujemy niemrawą próbę wyjścia z tego kanału górą. Długość odcinka CD znajduje się obecnie na poziomie 61,8% odcinka AB. Również nie jest to formacja marzeń, ale wcześniejszy trend zasługuje na uwagę.

Wykres USDCHF dla interwału H4. Trading harmoniczny.
Wykres USDCHF dla interwału H4. Trading harmoniczny.

XAGUSD

Ciekawa jest również sytuacja na SREBRZE. Wzrosty, które trwały od grudnia 2015 do lipca 2016 utworzyły korektę prostą AB=CD (oczywiście z pewnym marginesem odchylenia jak to na rynku bywa). Ze względu jednak na fakt, że jest to interwał D1, pokazuję tą równość jedynie jako ciekawostkę.

Wykres XAGUSD dla interwału D1. Trading harmoniczny.
Wykres XAGUSD dla interwału D1. Trading harmoniczny.

EURNZD

Formacja CRAB miała by szansę zaistnieć na tej parze pod warunkiem testu zniesienia 161,8%, które obecnie znajduje się w rejonie 1.5900.

NED
Wykres EURNZD dla interwału H1.
Wykres EURNZD dla interwału H1.

AUDCAD

Pojawiła się tutaj równość AB=CD, jednak trochę wyżej znajdował się istotny opór i został on przetestowany. Ruch spadkowy jaki się pojawił obecnie zawraca i możemy obserwować albo re-test punktu D formacji albo już za moment AUDCAD wróci do spadków.

Wykres AUDCAD dla interwału H4.
Wykres AUDCAD dla interwału H4.

Wszystkie te formacje omawiane będą podczas najbliższego webinaru zachęcam do uczestnictwa i zadawania pytań. Wszystkie osoby zarejestrowane nawet jeżeli nie będą mogły uczestniczyć na żywo otrzymają dostęp do nagrania z webinaru.

WEZMĘ UDZIAŁ W WEBINARZE


CADJPY

Niewiele zabrakło do zrealizowania się formacji BAT, jednak powinien zostać przetestowany poziom 88,6%, a jak na razie tego testu tutaj nie było.

Wykres CADJPY dla interwału H4.
Wykres CADJPY dla interwału H4.

EURUSD

Najbardziej popularna para nakreśliła formację prowzrostą Gartley. Jednak trzeba zauważyć, że wcześniejszy ruch EURUSD był spadkowy. To oznacza, że można się teraz spodziewać ruchu w górę, ale najdalej w punkcie C pozycję trzeba zamykać. Formacja sporego ryzyka szczególnie, że już w środę FED, który zwyczajowo powoduje dużą zmienność na EURUSD.

Wykres EURUSD dla interwału H4.
Wykres EURUSD dla interwału H4.

AUDUSD

Cena próbuje przełamać wzrostową linię trendu, która znajduje się trochę poniżej równości odcinków AB=CD. Raczej wygląda na to, że AUDUSD już nie zawróci. Para do obserwacji.

Wykres AUDUSD dla interwału H1.
Wykres AUDUSD dla interwału H1.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here