Naga Markets

TRADING_HARMONICZNY_NDziś dwie pary walutowe z zeszłego tygodnia EURGBP, USDPLN, które bardzo ładnie zareagowały na wskazane poziomy oraz aż dwie nowości AUDCAD, GBPCHF.


Po zyskownym okresie lipiec – grudzień 2015 od początku 2016 roku trading harmoniczny zastąpiliśmy jej odświeżoną wersją. Podstawową zmianą jest wskazanie z wyprzedzeniem ciekawych formacji, które mogą się pojawić. Od początku nowego cyklu wiele bardzo zyskownych wejść za nami, ale i nie ominęły nas stop lost-y. Na szczegóły zapraszam do poprzednich analiz.Szerszy opis systemu, a w nim poszczególne formacje znajdują się tutaj.

Rozpocznę dzisiejszą analizę od par, które wskazywałem w poprzednim tygodniu, a obecnie bardzo ładnie się realizują.

Idealnie zgodnie ze scenariuszem zachował się EURGBP. Najpierw pojawił się spadek o niemal 100 pkt i test z dużą precyzją punktu, w którym zachodziła równość odcinków AB=CD. Następnie odbicie, które przekroczyło już 100 pkt. Przypomnę jeszcze, że EURGBP wcześniej poruszał się w trendzie wzrostowym, a zatem ta formacja która pojawiła się w rejonie istotnego wsparcia ma duży potencjał do wzrostu.

Wykres EURGBP dla interwału H4.
Wykres EURGBP dla interwału H4.

Kolejną formacją, którą wskazałem w zeszłym tygodniu jest AB=CD na USDPLN. Wprawdzie zabrakło kilka pipsów do idealnego testu wskazanego poziomu, ale ruch spadkowy jaki się pojawił robi wrażenie – w tydzień ta para spadła już 650 pipsów.

Wykres USDPLN dla interwału H4.
Wykres USDPLN dla interwału H4.


Nowa w tym tygodniu jest formacja BAT na AUDCAD. W tym momencie brakuje już tylko kilka pipsów do testu punktu D, który ulokowany jest na zniesieniu 88,6% odcinka XA. W prawidłowym miejscu znalazł się również punkt B, który usytuowany jest na zniesieniu 50% odcinka XA. Pozostaje już teraz tylko czekać na jakąś prospadkową formację PRICE ACTION typu PIN BAR lub INSIDE BAR na interwale H1 lub H4 i można otwierać pozycje krótkie.

Wykres AUDCAD dla interwału H1.
Wykres AUDCAD dla interwału H1.

Spadkowa korekta prosta AB=CD na GBPCHF. Formacja ta wygląda już na ukształtowaną. Punkt D został dwukrotnie przetestowany i pojawił się charakterystyczny układ niższego szczytu i niższego dołka. Obecnie pozostaje tylko otwarte pytanie czy cena już za bardzo nie odjechała i czy ewentualny SL w tym momencie nie będzie za duży.

Wykres GBPCHF dla interwału H4.
Wykres GBPCHF dla interwału H4.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

NED

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here