Naga Markets

TRADING_HARMONICZNY_NDzisiaj wyjątkowo trudno było znaleźć formację harmoniczną oprócz opisanych w poprzedniej analizie. W końcu znalazłem formację lustrzanie-odbitą, której będę się przyglądał. Wszystkie formację idą zgodnie z planem. GBPCAD nadal z formacją BAT, a CHFJPY i AUDCHF też zgodnie z oczekiwaniami, ale bez pozycji.


Po zyskownym okresie lipiec – grudzień 2015 od nowego roku trading harmoniczny zastąpiliśmy jej odświeżoną wersją. Podstawową zmianą jest wskazanie z wyprzedzeniem ciekawych formacji, które mogą się pojawić. Od początku nowego cyklu wiele bardzo zyskownych wejść za nami, ale i nie ominęły nas stop lost-y. Na szczegóły zapraszam do poprzednich analiz.Szerszy opis systemu, a w nim poszczególne formacje znajdują się tutaj.

GBPCAD – WZROSTOWY BAT. Pozycja, którą wskazywałem również w zeszłym tygodniu nadal jest w grze. Ani jeszcze nie rozpoczęła się jej wzrostowa realizacja, ani też nie została zanegowana. Teraz tylko będę szukał dobrego momentu wejścia na interwale H4. Przypomnę jeszcze z poprzedniej analizy, że wszystkie warunki formacji harmonicznej, są wypełnione: punkt B znajduje się na zniesieniu 38.2% odcinka XA, a punkt D na zniesieniu 88.6% odcinka XA – czyli idealna formacja wzrostowa BAT (wzrostowy nietoperz).

harmoniczny_GBPCAD_D1
Wykres GBPCAD dla interwału D1.

NOWA AUDUSD – SPADKOWY, ale odbity CRAB. Tę formację wybrałem z dwóch powodów po pierwsze dlatego, że nic nowego nie pojawiło się na horyzoncie. A z drugiej strony, chcę zobaczyć jak zachowa się formacja, która jest lustrzanym odbiciem właściwej formacji. W lewym dolnym rogu na poniższym wykresie widać, jak formacja powinna wyglądać, a tu mamy to samo tylko w lustrzanym odbiciu. Nie będę otwierał pozycji pod tą formację, ale z ciekawości przyjrzę się jak zachowa się w najbliższym czasie.

harmoniczny_AUDUSD_D1
Wykres AUDUSD dla interwału D1.

Wypróbuj trading harmoniczny na rachunku brokera XTB.  X-Trade Brokers DM S.A. został najlepszym polskim brokerem 2015 według FXCuffs .


CHFJPY W OBSERWACJI. Wskazywałem tę formację w poprzedniej analizie zakładając, że za chwilę pojawi się ruch spadkowy. Tak też się stało, ale korekta prosta ABCD, pod którą chciałem tę pozycję otwierać nie została zrealizowana tak jak tego oczekiwałem. Spodziewałem się testu rejonu 118.00, który to wsparty był przez linię trendu spadkowego. Spadki nastąpiły szybciej dlatego nie mam tutaj otwartej pozycji (więcej szczegółów w poprzedniej analizie).

harmoniczny_CHFJPY_H4

BYŁO AUDCHF. W poprzednich analizach wskazywałem korektę prostą na AUDCHF. Nie udało mi się w porę zająć pozycji short bo odbicie od równości odcinków AB=CD, było zbyt gwałtowne. Oczekiwałem, że punkt D może zostać ponownie przetestowany, ale rynek wybrał inaczej. Dlatego też nie ma sensu dłużej obserwować tej pary.

NED

harmoniczny_AUDCHF_H4
Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here