Naga MarketsFibonacci, harmonic trading, ComparicTrading w oparciu o formacje harmoniczne polega w znacznej mierze na odpowiednim mierzeniu zniesień Fibonacciego w stosunku do poszczególnych ruchów ceny.


Opis wszystkich formacji można znaleźć w artykule: Trading harmoniczny – najskuteczniejsze formacje systemu. Formacje harmoniczne, są formacjami kontynuacji trendu. Z tego względu ważne jest, żeby ruch jakiego się po niej spodziewamy był zgodny z wcześniejszym trendem. Najbardziej skuteczna jest formacja, której punkt D wypada na istotnym wsparciu/oporze.

W poprzedniej analizie wskazywałem prowzrostową formację harmoniczną Gartleya na AUDUSD dla interwału H1 (czytaj więcej: wzrostowy Gartley na AUDUSD). Rynek zachował się w tym wypadku zgodnie z oczekiwaniami i najpierw spadki dotarły do punktu D, a następnie pojawiły się wzrosty. Zazwyczaj najbardziej dynamiczny ruch po teście punktu D trwa do rejonu pomiędzy B, a C.

AUDUSD H1
Wykres AUDUSD dla H1

Obecnie z całym przekonaniem możemy stwierdzić, że wzrosty jakie wywołał Gartley zostały już wypełnione i dalsze wzrosty już nie są tak pewne. Szczególnie wskazuje na to kolejna formacja harmoniczna na AUDUSD tym razem jednak dla interwału dziennego.

Spadkowa formacja CRAB na AUDUSD dla interwału D1

Czasami zdarza się sytuacja taka jak obecnie na AUDUSD. Na interwale godzinowym formacja wskazuje nam wzrosty, a na interwale dziennym spadki. Jak widać jedno drugiego wcale nie musi wykluczać ponieważ ruch wzrostowy na interwale godzinowym może nie mieć w ogóle wpływu na interwał dzienny.

Na wykresie dla interwału D1 pary AUDUSD pod koniec lipca w pełni uformowałą się formacja spadkowa CRAB. Formacja ta charakteryzuje się odpowiednimi mierzeniami. Punkt B formacji wypada na zniesieniu 38,2% lub 61,8% prostej XA. W tym wypadku punkt B wypadł na zniesieniu 38,2%. Z kolei punkt C znajduje się pomiędzy odcinkiem AB, a punkt D na zniesieniu zewnętrznym 161,8% odcinka XA.

Czego możemy się teraz spodziewać po AUDUSD?

Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest rozpoczęcie się ruchu spadkowego już w najbliższym czasie (dzisiejsza sesja lub poniedziałkowa). Jeżeli tak się stanie to pierwszym celem podaży będzie wsparcie 0.7710 – 0.7730. Po przełamaniu tego rejonu celem będą okolice punktu B czyli 0.7500, a nawet niżej.

Drugi scenariusz zakłada powtórny test punktu D. Oznaczałoby to ruch wzrostowy do poziomu 0.8000 i powtórny spadek z jeszcze większą siłą w kierunku 0.7730. Przy tym scenariuszu sytuacja może potoczyć się w jeszcze inny sposób. Mianowicie popyt może zdołać przełamać punkt D formacji i tym samym ją zanegować. Ten wariant zdarza się najrzadziej, jednak również może się pojawić. Zazwyczaj kiedy udaje się przełamać punkt D i zanegować formację to możemy obserwować dynamiczny ruch wzrostowy spowodowany dużą liczbą zamykanych pozycji krótkich.

AUDUSD D1
Wykres AUDUSD dla D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here