Naga Markets

TRADING_HARMONICZNY_NTrading harmoniczny w nowej odsłonie. Na AUDUSD i GBPNZD realizują się korekty proste – zawiodła natomiast AUDJPY z zeszłego tygodnia


Po zyskownym okresie lipiec – grudzień 2015 od nowego roku trading harmoniczny zastąpiliśmy jej odświeżoną wersją. Podstawową zmianą jest wskazanie z wyprzedzeniem ciekawych formacji, które mogą się pojawić. Od początku nowego cyklu było już kilka bardzo zyskownych wejść. Na szczegóły zapraszam do poprzednich analiz.Szerszy opis systemu, a w nim poszczególne formacje znajdują się tutaj.

AUDUSD W GRZE. Korekta prosta ABCD pojawiła się na AUDUSD. Nieznacznie ponad poziomem równości AB=CD znajdował się mocny opór, po przetestowaniu którego pojawił się PINBAR na H4. Akcja rozgrywała się w nocy dlatego udało mi się zawrzeć pozycję dopiero dwie świece później. Należy przy tej pozycji pamiętać, że już jutro decyzja FOMC w sprawie stóp procentowych, więc dolar może wykazywać się dużą zmiennością. SL przestawiam już na niewielki zysk i jutro przed godziną 19:00 będę chciał być poza rynkiem dla tej pary.

Wykres AUDUSD dla interwału H4.
Wykres AUDUSD dla interwału H4.

Wypróbuj tradingu harmonicznego u brokera FX Grow. 
FX Grow oferuje bezpłatne konto i spread od 0,00001, a na swojej stronie udostępnia bezpłatnie pełny kalendarz makroekonomiczny.

GBPNZD W GRZE. Bardzo ładnie realizuje się odbicie na GBPNZD. Po pierwszej fali wzrostowej pojawił się powtórny testu punktu D i na interwale H4 aż 3 PINBAR-y, po których można było wchodzić w long. Na razie cena dotarła do pierwszego oporu na poziomie 2.1510. Pierwszy TP ustawiam w rejonie 2.2230, a SL idzie lekko powyżej poziomu wejścia.

Wykres GBPNZD dla interwału D1.
Wykres GBPNZD dla interwału D1.

AUDJPY BYŁO. Pozycja zamknięta na SL. Na poziomie równości odcinków AB=CD pojawiła się reakcja podaży i wyrysowana została ładna świeca spadkowa, jednak nie wpłynęło to na późniejsze zachowanie ceny. Bywa i tak – dlatego money management jak w każdym systemie tak i tutaj jest nieoceniony.

Wykres AUDJPY dla interwału H4.
Wykres AUDJPY dla interwału H4.

NED


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here