Naga MarketsFibonacci, harmonic trading, ComparicTrading w oparciu o formacje harmoniczne polega w znacznej mierze na odpowiednim mierzeniu zniesień Fibonacciego w stosunku do poszczególnych ruchów ceny.


Opis wszystkich formacji można znaleźć w artykule: Trading harmoniczny – najskuteczniejsze formacje systemu. Formacje harmoniczne, są formacjami kontynuacji trendu. Z tego względu ważne jest, żeby ruch jakiego się po niej spodziewamy był zgodny z wcześniejszym trendem. Najbardziej skuteczna jest formacja, której punkt D wypada na istotnym wsparciu/oporze.

Dużo dzieje się na opisywanych poprzednio formacjach harmonicznych dlatego tym razem zamiast szukać nowej formacji pokażę jak zachowuje się cena po uformowaniu formacji.

AUDCHF – oczekiwane spadki po teście punktu D

Formację BAT wskazywałem dwa tygodnie temu w artykule: “w trakcie formowania BAT na AUDCHF“. Wtedy jeszcze cena dynamicznie rosła i dopiero zbliżała się do testu punktu D. W końcu inwestorzy doczekali się testu rejonu 0.7730, na którym zgodnie z mierzeniami fibo wypada punkt D na zniesieniu 88,6% odcinka XA. Ponad tydzień trwał test rejonu 0.7730, aż w końcu po wczorajszym ataku podaży popyt musiał dać za wygraną.

Najbliższym celem spadków jest poziom 0.7560. Natomiast celem ruchu spadkowego jest rejon punktu B formacji. Punkt ten wypada na zniesieniu 38,2% odcinka XA. Po teście wskazanego odcinka najbardziej dynamiczna część ruchu zakończy się i wtedy może pojawić się wzrostowe odbicie.

AUDCHF D1
Wykres AUDCHF dla D1

AUDUSD – formacja CRAB wywołała spadki

W zeszłym tygodniu wskazywałem formację CRAB na AUDUSD. Jak można przeczytać w drugiej części tekstu zatytułowanego: „Spadkowa formacja CRAB na AUDUSD dla interwału D1” dwie formacje harmoniczne utworzyły się na różnych interwałach i w rezultacie cena zareagowała na obie.

Ruch spadkowy rozpoczął się 1 sierpnia i od tego momentu niemal wszystkie kolejne świece mają kolor czerwony. Najbliższym celem ruchu spadkowego jest rejon 0.7730 – 0.7710. Jeżeli ten rejon zostanie przełamany to celem spadku będzie punkt B usytuowany na zniesieniu 38,2% odcinka XA.

AUDUSD D1
Wykres AUDUSD dla D1

USDCAD – w oczekiwaniu na test punktu D formacji ABCD

Jedyna z wymienionych formacji, która nadal nie uformowała się to ABCD na USDCAD. Szczegóły tej formacji znaleźć można w artykule: „korekta prosta na USDCAD”. Jeżeli przetestowany zostanie rejon 1.2750 – 1.2760, do którego zostało już mniej niż 30 pipsów W punkcie D powinien pojawić się ruch spadkowy.

USDCAD H1
Wykres USDCAD dla H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here