Naga MarketsFibonacci, harmonic trading, ComparicTrading w oparciu o formacje harmoniczne polega w znacznej mierze na odpowiednim mierzeniu zniesień Fibonacciego w stosunku do poszczególnych ruchów ceny.


Opis wszystkich formacji można znaleźć w artykule: Trading harmoniczny – najskuteczniejsze formacje systemu. Formacje harmoniczne, są formacjami kontynuacji trendu. Z tego względu ważne jest, żeby ruch jakiego się po niej spodziewamy był zgodny z wcześniejszym trendem. Najbardziej skuteczna jest formacja, której punkt D wypada na istotnym wsparciu/oporze.

Na dwóch różnych parach walutowych z euro pojawiła się w minionym tygodniu formacja harmoniczna ABCD. NA EURAUD jest to formacja potencjalna, dla której należy czekać na test punkt D. Natomiast dla EURPLN reakcja na punkt D nastąpiła już w miniony piątek i spadki mogą być w dalszym ciągu kontynuowane. Formacja harmoniczna ABCD jest dosyć skuteczna, a pomaga jej fakt, że jej odmiany używane są również w innych metodologiach analizy wykresów.

W obu wskazanych poniżej parach formacja pojawia się w kierunku przeciwnym do wcześniejszego trendu. Kolejną charakterystyczną rzeczą jest równość odcinków AB i CD. Pozwala to z dużą łatwością wcześniej określić punkt D, który powinien zakończyć ruch i po którym pojawi się powrót do wcześniejszego trendu.

Potencjalna formacja ABCD na EURAUD

Począwszy od lipca 2017 roku EURAUD porusza się w trendzie wzrostowym. Obecnie pojawił się gwałtowny ruch spadkowy, który jest skierowany przeciwnie do poprzedniego trendu. Formacja kształtuje się na wykresie począwszy od minionego czwartku. Na wykresie wyznaczyć już można odcinki AB oraz BC. Używając narzędzia zasięgi na platformie MT4 w łatwy sposób można wyznaczyć punkt D, który powinien wypaść w rejonie 1.5050. EURAUD zakończył piątkową sesję na poziomie 1.5115, a zatem pozostało jeszcze 65 pipsów drogi w dół.

Po teście rejonu 1.5050 powinien pojawić się ruch wzrostowy i powrót EURAUD do trendu wzrostowego. Ewentualne przełamanie poziomu 1.5050 jest scenariuszem mniej prawdopodobnym. Gdyby jednak taki ruch nastąpił to oznaczałoby to zanegowanie formacji harmonicznej i ruch taki powinien być poparty dynamiczną świecą spadkową.

harmoniczna EURAUD H4
formacja harmoniczna na EURAUD H4

Spadkowa ABCD na EURPLN w realizacji

W przypadku pary EURPLN od końca września obserwowaliśmy jej ruch spadkowy. W miniony poniedziałek pojawił się niezbyt mocny ruch wzrostowy, w którym oznaczyć można kolejne odcinki AB, BC, CD. Po porównaniu odcinka AB i CD zauważyć można, że punkt D powinien wypaść w rejonie 4.2620. Poziom ten tylko nieznacznie przełamany został cieniem po czym podaż szybko przystąpiła do ataku.

W rezultacie w najbliższym czasie możemy się spodziewać kontynuacji spadków EURPLN w ramach formacji harmonicznej. Czasami zdarza się sytuacja kiedy to punkt D testowany jest dwukrotnie. Jednak takie zachowanie ceny nie należy do bardzo częstych. Jakiś ruch wzrostowy może się jednak w poniedziałek pojawić, ponieważ piątkowa sesja zakończyła się 4 spadkowymi świecami z rzędu.

harmoniczna EURPLN H4
Formacja harmoniczna na EURPLN H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here