Naga MarketsParkiet na Wall Street znowu otwartyParkiet nowojorskiej giełdy na Wall Street został ponownie otwarty, po ponad dwumiesięcznej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. Dzwonkiem otwierającym sesje zadzwonił sam gubernator stanu Nowy Jork, Andrew Cuomo.

  • Na Wall Street obowiązują nowe środki ostrożności, m.in.: ograniczenie liczby osób przebywających w tym samym czasie na parkiecie.
  • Według prezes NYSE giełda jest gotowa do bezpiecznego powrotu na parkiet.
  • Powrót brokerów na Wall Street pozwoli zaoszczędzić inwestorom miliony dolarów. 

Nowy Jork powoli powraca do normalności

To zdecydowanie ekscytujący czas. Kiedy wszyscy wracają tutaj i wracają do biznesu, ludzie parkietu zapewniają duży wolumen i płynność na naszych rynkach.  –  powiedział Jonathan Corpina, inwestor z Meridian Equity Partners.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po ponownym otwarciu inwestorzy musieli się dostosować do nowych wymogów bezpieczeństwa. Aby zapewnić odpowiedni dystans pomiędzy poszczególnymi ludźmi zmniejszono pojemność budynku nowojorskiej giełdy o 75%  i zastosowano separatory z plexy.

Zobacz również: S&P 500 powyżej 3 tys. pkt. pierwszy raz od 5 marca

– Kiedy zatrzymaliśmy się na dwa ostatnie miesiące, skorzystaliśmy z okazji, aby dowiedzieć się wiele o tym wirusie, a to czego przede wszystkim się nauczyliśmy, to jak się chronić. – powiedziała prezes nowojorskiej giełdy, Stacey Cunningham, w wywiadzie dla telewizji CNBC.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Stopa zwrotu indeksu S&P500 z ostatnich 10 dni wynosi 4,24%

NYSE działała prawie bezproblemowo w okresie handlu elektronicznego, nawet przy rekordowych wolumenach, zmienności i 37% wzroście benchmarku S&P 500, który we wtorek przekroczył poziom 3.000, a następnie zszedł w dół przed zamknięciem giełdy.

W miarę jak handel na tym kultowym parkiecie zaczyna się na nowo, Nowy Jork pokazuje całemu krajowi, że będziemy przewodzić. – powiedział Andrew Cuomo.

NYSE twierdzi, że ostatnie dane pokazują mniejszą zmienność i niższe spready kupna-sprzedaży akcji notowanych na Wall Street, gdy obecni są brokerzy, co pozwala inwestorom zaoszczędzić miliony dolarów dziennie.

Wykres przedstawiający zmianę wartości indeksy S&P500 w ciągu ostatnich 10 dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here