Naga MarketsJuż wkrótce podczas jednego z cotygodniowych spotkań grupy Trading Jam Session swoją prelekcję poprowadzi Sylwia Dobosz. Z wywiadu, którego udzieliła portalowi Kobieta Inwestuje dowiedzieć się możemy, że przez wiele lat pracowała za granicą w międzynarodowej korporacji jednocześnie inwestując na rynku kapitałowym. Inwestuje w kontrakty terminowe głównie na surowce. W swoim tradingu wykorzystuje technikę inside bara na interwale dziennym. Inwestuje krótko- i średnioterminowo. Udało nam się skontaktować z Sylwią i zadać jej kilka pytań, które w jakimś stopniu mogłyby rozwinąć wcześniej wspomnianą wypowiedz na portalu Kobieta Inwestuje. Z tego miejsca zachęcamy również do zapoznania się z tą relacją (znajdziesz ją tutaj)


AJ: Skąd czerpałaś wiedzę na temat inwestycji? Wykorzystywałaś metodę prób i błędów czy miałaś jakiegoś mentora, który pomógł Ci zacząć stabilnie i systematycznie zarabiać?

SD: TRADING TO KAŻDY INNY ZAWOD , TO NIE FERRARINauka tradingu to dla mnie cały proces. Zaczęłam uczyć się sama, bazując na informacjach z gazet i czytając różnych analityków giełdowych. Dość szybko zorientowałam się, że najbardziej odpowiada mi inwestowanie w kontrakty terminowe na krótki i średnioterminowy okres czasu, ale czytając analizy rynkowe uświadomiłam sobie, że nadal nie wiem np. jak precyzyjnie wejść w rynek, a gdy to się udało, jak zarządzać pozycją. Pierwszym krokiem były uczestnictwa w różnych  kursach ale one nie dały mi tych odpowiedzi, których poszukiwałam. Miałam wrażenie że tylko tracę swój czas i pieniądze. Natychmiast zapadła kolejna decyzja: nie chcę się  uczyć inwestowania metodą prób i błędów – muszę znaleźć doświadczoną osobę, która nauczy mnie jak inwestować! W ten oto sposób rozpoczęła się moja współpraca z Maciejem Golińskim. Już po pierwszej rozmowie z Maciejem zdałam sobie sprawę, że trader to zawód taki sam jak inne: trzeba mieć opanowane podstawy aby zacząć z sukcesem pracować. To trochę jak nauka bycia chirurgiem: zanim zaczniesz operować, uczysz się i przygotowujesz przez wiele lat  do swojej pierwszej operacji.

AJ: Jak teraz wyglądają Twoje relacje z Maciejem Golińskim? Czy nadal traktujesz go jak mentora i kontaktujesz się z nim w trudnych momentach czy nauczył Cię już wszystkiego co potrzebne by móc samodzielnie zarabiać? 

SD: Maciek jako nauczyciel w rzetelny sposób przekazał mi całą swoja wiedzę dotyczącą inwestowania. Dzięki niemu, uważam, że jestem w stanie samodzielnie inwestować na rynkach.  Jednakże czasami  pojawiają się wyjątkowe i specyficzne sytuacje, z którymi człowiek nie styka się na co dzień. Dobrze jest być w kontakcie z osobą z większym doświadczeniem, z którą  dany problem można przegadać. Kiedy taka sytuacja się zadzieje, kontaktuje się z Maćkiem i staramy się szybko ją rozwiązać. Uważam, ze każda osoba, która inwestuje powinna mieć takiego mentora,  który wspiera ją w trudniejszym okresie.

Maciej Goliński będzie jednym z prelegentów podczas konferencji FxCuffs 2017. Sprawdź wywiad, który portal Comparic przeprowadził z autorem książki “Inside Bar”.

AJ: Co Twoim zdaniem jest najważniejsze aby odnieść sukces w inwestowaniu?

SD: Myślę, że każdy ma własną definicje sukcesu. Dla mnie sukces w inwestowaniu to mój rozwój osobisty zarówno jako człowieka jak i tradera. W tym przypadku jest to konsekwentne podążanie za trading planem, efektywne wykorzystanie narzędzi tradera oraz udoskonalanie umiejętności zarówno technicznych jak i psychologicznych. Nie bez przyczyny mówi się, że najsłabszym ogniwem w inwestowaniu jest człowiek. Uważam, że najważniejszym elementem, nad którym każdy powinien pracować jest on sam.

AJ: Wielkimi krokami zbliżamy się do III edycji konferencji FxCuffs

SD: Jest to unikatowe wydarzenie – miejsce gdzie będzie można spotkać wiele znanych osób, które chcą się podzielić swoja wiedzą i doświadczeniem. Każdy z nas jest na różnym etapie w inwestowaniu: jedni dopiero zaczynają, inni z kolei poszukują nowych rozwiązań, które byłyby im pomocne w inwestowaniu. FXCuffs to właśnie takie miejsce gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

AJ: Czy będzie można Cię spotkać w Krakowie? Czy planujesz wziąć udział w tradingu charytatywnym? 

SD: Tak, będę w Krakowie na całej konferencji. Będzie mnie można spotkać z kolegami z Comparic. Natomiast jeśli chodzi o trading charytatywny to nie będę brała w nim udziału. Będę za to trzymała kciuki aby wszystkie transakcje były zgodne z planem i zyskowne.

Spotkajmy się na konferencji inwestycyjnej – FXCuffs w Krakowie 24-25 marca – zarejestruj się za darmo.

AJ: Z tego co wiemy, będziesz niedługo na TJS. Kiedy to będzie i jaki będzie temat twojego wystąpienia

SD: Tak, zostałam zaproszona przez Rafała Zaorskiego i 16 marca będę miała prezentacje pt. “Trading oczami kobiet – czym się różnimy…” Chciałabym przedstawić czym różni się kobiecy i męski styl inwestowania. Będę też mówić jak ja inwestuje i z jakich narzędzi korzystam w trakcie inwestowania jak i po.

AJ: Bardzo Ci dziękuję za miłą, ciekawą i inspirującą rozmowę, Sylwia! Życzę Ci wielu inwestycyjnych sukcesów i do zobaczenia juz wkrótce w Krakowie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWeekendowy przegląd rynków – AUDUSD, EURUSD, GBPUSD, USDCAD – 11 marca 2017
Następny artykułTop 7 artykułów tygodnia – 12 marca 2017 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here