Naga MarketsTrading egzotyczny to cykl analiz, który tworzony we współpracy z brokerem InterTrader publikowany jest na łamach portalu Comparic.pl w każdy poniedziałek, środę i piątek. Motywem przewodnim jak sama nazwa wskazuje są tzw. egzotyczne pary walutowe.


EURTRY

Na skutek bardzo dynamicznych wzrostów Euro umocniło się w tym tygodniu względem Liry tureckiej o 2.90% ustanawiając tym samym nowe historyczna maksima. Biorąc pod uwagę, że w ostatnim czasie rynek zdecydowanie bardziej respektuje linię trendu wzrostowego aniżeli jakiekolwiek poziomy wsparcia, w najbliższym czasie to właśnie tam spodziewałbym się jakiejś ewentualnej reakcji popytowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
EURTRY H4
EURTRY H4

GBPTRY

Nieprzerwalnie od siedmiu tygodni obserwujemy dynamiczne wzrosty w efekcie czego Funt brytyjski umocnił się względem TRY o 19.05% i jest to największa zmienność na tym instrumencie od maja 2006 roku.

Obecnie znajdujemy się w okolicy poziomu 4.50, którego pokonanie mogłoby otworzyć drogę do ubiegłorocznych maksimów w okolicy 4.70.

GBPTRY Weekly
GBPTRY Weekly

USDTRY

Tu wzrosty trwają najdłużej bo gdyby nie jedna niewielka podażowa świeca tygodniowa, śmiało moglibyśmy powiedzieć, że rynek wzrasta nieprzerwanie od 15 tygodni w efekcie czego nie tylko z tygodnia na tydzień ustanawiane są nowe historyczne maksima ale również Dolar amerykański umocnił się względem Liry tureckiej o 19.79%. Tak jak wspomniałem już w mojej wcześniejszej analizie mimo, iż na tej parze walutowej trend wzrostowy obserwujemy od bardzo dawna to tak naprawdę zdecydowanej dynamiki nabrał on od czasu pokonanie poziomu 3.0938.

USDTRY Weekly
USDTRY WeeklyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBlok po 22 – 2 grudnia 2016: EUR/USD, USD/CAD
Następny artykułCzłowiek vs. Rynek: 2 grudnia -2,02% – stochastic’owe wskazówki i małe zmiany
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here