Naga MarketsTrading egzotyczny to cykl analiz, który tworzony we współpracy z brokerem InterTrader publikowany jest na łamach portalu Comparic w każdy poniedziałek, środę i piątek. Motywem przewodnim jak sama nazwa wskazuje są tzw. egzotyczne pary walutowe.


USDSGD

Na wykresie dziennym widzimy, że para walutowa USDSGD od blisko siedmiu miesięcy porusza się w konsolidacji pomiędzy wsparciem 1.3336 a oporem 1.3842. Od początku sierpnia rynek porusza się jednak na północ i w ubiegłym tygodniu dotarł w okolice lokalnego oporu 1.3642. Po niespełna dwutygodniowej walce popytu z podażą ostatecznie po środowej decyzji FOMC o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie rynek powrócił poniżej w/w oporu i dotarł aż do lini krótkoterminowego trendu wzrostowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
USDSGD Daily
USDSGD Daily

Na wykresie H1 od dwóch dni obserwujemy korektę wzrostową, dla której potencjalnym zasięgiem i najbliższym oporem okazują się okolice poziomu 1.3602 zbiegającego się idealnie z poziomem 61.8% korekty Fibonacciego z środowych spadków oraz momentum 50% Fibonacciego z całego, tygodniowego ruchu spadkowego.

USDSGD H1
USDSGD H1

USDTRY

To kolejna para walutowa, która z punktu widzenia interwału tygodniowego porusza się od ponad roku w konsolidacji o czym pisałem w mojej ostatniej analizie 5 września br. Spoglądając jednak na wykres godzinowy widzimy, że po środowych spadkach, od wczorajszego popołudnia rynek porusza się na północ. Potencjalna reakcja podażowa mogłaby pojawić się w okolicach oporu 2.9604.

InterTraderDirect jest zawsze po stronie klienta i działa w modelu ECN/STP oraz NDD – sprawdź ofertę

USDTRY H1
USDTRY H1

USDZAR

Po nieaml idealnej reakcji wzrostów na lokalny opór 14.7333 zbiegający się z poziomem 61.8% korekty Fibonacciego rynek kontynuuje ruch w kanale spadkowym. Od wczoraj widzimy delikatne spowolnienie i pojawienie się pro-wzrostowej świecy pin-bar lecz biorąc pod uwagę, że nie znajduje się ona na żadnym istotnym poziomie wsparcia spodziewałbym się kontynuacji spadków przynajmniej w okolice sierpniowych minimów i wsparcia 13.2436.

USDZAR Daily
USDZAR Daily

Na wykresie H4 widzimy, że potencjalna, krótkoterminowa korekta wzrostowa mogłaby dotrzeć w najbliższym czasie nawet w okolice poziomu 13.9213 i dopiero tam spodziewałbym się pojawienia silnej reakcji podażowej.

Inwestując na parach egzotycznych wykorzystaj niskie spready u brokera InterTrader, które w chwili tworzenia analizy dla poszczególnych instrumentów wynosiły kolejno 0.8, 4.7 i 2.9 pipsa.

USDZAR H4
USDZAR H4

intertrader_logo1InterTrader jest globalnym brokerem działającym na rynku od 2009 roku. Co bardzo ważne, broker ten gwarantuje depozyty klientów w 100% czyli więcej niż jakikolwiek regulator na rynku. Jest to możliwe, ponieważ InterTrader jest częścią olbrzymiej grupy kapitałowej GVC.PLC notowanej na London Stock Exchange od 2004 roku. Sprawdź ofertę InterTrader.

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Trading egzotycznyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here