Naga Marketsintertrader_logo1Trading egzotyczny to nowy cykl analiz, który tworzony we współpracy z brokerem InterTrader publikowany będzie na łamach portalu Comparic w każdy poniedziałek, środę i piątek. Motywem przewodnim jak sama nazwa wskazuje będą tzw. egzotyczne pary walutowe.


USDMXN

Od lutego rynek już dwukrotnie odrzucił okolice poziomu 19.1310, który jak do tej pory jest najwyższym oporem w historii notowań tego instrumentu. Ponieważ formacja podwójnego szczytu na tak istotnym poziomie nie może być przypadkiem, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się większej korekty spadkowej. Aby tak się mogło stać musielibyśmy najpierw pokonać lokalne wsparcie 18.0672 zbiegające się z linią trendu wzrostowego. Wówczas potencjalnymi targetami dla pozycji krótki mogłyby okazać się okolice poziomu 17.1721.

USDMXN Weekly
USDMXN Weekly

USDTRY

To kolejna para walutowa, która znajduje się na historycznych maksimach. Od roku rynek konsoliduje pomiędzy poziomami 2.7883 – 3.0670 trzykrotnie testując już górną granicę boxu. Biorąc pod uwagę czas trwania taj konsolidacji spodziewałbym się jakiegoś rozstrzygnięcia w chwili, gdy dotrzemy do najbliższego wsparcia bądź oporu. Jeżeli udałoby się pokonać strefę popytową 2.7883 – 2.7492 wówczas potencjalnymi targetami dla pozycji krótkich mogłyby okazać się kolejno okolice poziomów 2.5602 zbiegającego się z 50% korekty Fibonacciego i dalej 2.3403 znajdującego nie nieopodal 70.7% korekty Fibonacciego.

Inwestując na parach egzotycznych wykorzystaj niskie spready u brokera InterTrader, które w chwili tworzenia analizy dla poszczególnych instrumentów wynosiły kolejno 35, 41 i 11 punktów.

USDTRY Weekly
USDTRY Weekly

USDSGD

Ten instrument również znajduje się obecnie w konsolidacji. Twa ona zdecydowanie krócej niż na parze USDTRY bo zaledwie od marca br. Warto również wziąć pod uwagę fakt, że konsolidacja jest korektą czasu i z technicznego punktu widzenia poprzedza ona kontynuację wcześniejszego trendu – w tym przypadku spadkowego. Dodatkowym potwierdzeniem tej tezy może być fakt, że pomimo wielokrotnych prób od czerwca br. rynek nie pokonał poziomu momentum 50% Fibonacciego. Potencjalnym targetem dla pozycji krótkich po pokonaniu wsparcia 1.3336 mogłyby okazać się okolice poziomu 1.2810.

USDSGD Weekly
USDSGD Weekly

intertrader_logo1

InterTrader jest globalnym brokerem działającym na rynku od 2009 roku. Co bardzo ważne, broker ten gwarantuje depozyty klientów w 100% czyli więcej niż jakikolwiek regulator na rynku. Jest to możliwe, ponieważ InterTrader jest częścią olbrzymiej grupy kapitałowej GVC.PLC notowanej na London Stock Exchange od 2004 roku. Sprawdź ofertę InterTrader.

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Trading egzotycznyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here