Naga Marketsintertrader_logo1Trading egzotyczny to nowy cykl analiz, który tworzony we współpracy z brokerem InterTrader publikowany będzie na łamach portalu Comparic w każdy poniedziałek, środę i piątek. Motywem przewodnim jak sama nazwa wskazuje będą tzw. egzotyczne pary walutowe.


USDMXN

Na wykresie tygodniowym widzimy, że od pewnego czasu rynek porusza się zwężającej się konsolidacji tworzącej formację trójkąta. Ponieważ obecnie zbliżamy się do historycznych maksimów 19.1310, o czym pisałem już w mojej poprzedniej analizie tego instrumentu, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania tego oporu.

USDMXN Weekly
USDMXN Weekly

Na wykresie dziennym pokonujemy dziś lokalny opór 18.9235 i zbliżamy się do w/w poziomu 19.1310. Biorąc pod uwagę, że w całej historii notowań tego instrumentu rynek nigdy nie znajdował się wyżej, spodziewałbym się odrzucenia i silnej reakcji podażowej. Dodatkowym potwierdzeniem przemawiającym za spadkami jest techniczny układ trójkąta, który wskazuje, iż bardziej prawdopodobne jest wybicie dołem i zmiana nastawienia rynku bądź przynajmniej głębsza korekta spadkowa.

USDMXN Daily
USDMXN Daily

GBPSEK

Od sierpnia 2015r. rynek porusza się na południe w kanale spadkowym. Miesiąc temu spadki dotarły do bardzo istotnego wsparcia 10.8779, w okolicach którego obcerowaliśmy silną reakcję popytową.

Inwestując na parach egzotycznych wykorzystaj niskie spready u brokera InterTrader, które w chwili tworzenia analizy dla poszczególnych instrumentów wynosiły kolejno 3.8, 13.0 i 18.1 pipsów.

GBPSEK Weekly
GBPSEK Weekly

Na wykresie dziennym widzimy, że przez niemal cały ubiegły tydzień rynek poruszał się w korekcie spadkowej wywołanej odrzuceniem ważnego oporu 11.4428. Spadki zatrzymały się na wysokości poziomu 38.2% korekty Fibonacciego lecz ponieważ w dalszym ciągu obowiązuje trend spadkowy ostrożny byłbym z otwieraniem pozycji długich. Dopiero wyłamanie w/w poziomu 11.4428 mogłoby być sygnałem zmiany nastawienia rynku. W takiej sytuacji potencjalnymi targetami dla pozycji długich byłby kolejno okolice poziomów 11.6659 oraz 12.2045.

GBPSEK Daily
GBPSEK Daily

EURTRY

Od kilkunastu miesięcy rynek porusza się w konsolidacji, która ostatecznie przybrała kształt trójkąta. Z technicznego punktu widzenia bardziej prawdopodobne jest wybicie dołem choć biorąc pod uwagę, że od kilku dni rynek porusza się na północ, w najbliższym czasie moglibyśmy spodziewać się ponownego przetestowania okolic poziomu 3.4023.

EURTRY Daily
EURTRY Daily

intertrader_logo1

InterTrader jest globalnym brokerem działającym na rynku od 2009 roku. Co bardzo ważne, broker ten gwarantuje depozyty klientów w 100% czyli więcej niż jakikolwiek regulator na rynku. Jest to możliwe, ponieważ InterTrader jest częścią olbrzymiej grupy kapitałowej GVC.PLC notowanej na London Stock Exchange od 2004 roku. Sprawdź ofertę InterTrader.

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Trading egzotycznyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here