Naga MarketsTrading egzotyczny to cykl analiz, który tworzony we współpracy TMS Brokers publikowany jest na łamach portalu Comparic.pl w każdy poniedziałek, środę i piątek. Motywem przewodnim jak sama nazwa wskazuje są tzw. egzotyczne pary walutowe.


EURSEK

Jak już wspomniałem przy okazji mojej ostatniej analizy tego instrumentu, w grudniu ubiegłego roku rynek pokonał wsparcie 9.6000 zbiegające się z poziomem momentum 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów. Na skutek trwających od listopada spadków ponownie znaleźliśmy się wewnątrz wcześniejszej konsolidacji. Ponieważ do tej pory popyt nie zanegował tego wybicia, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków nawet w okolice linii trendu wzrostowego bądź dalej do wsparcia 9.1200 zbiegającego się z momentum 50% korekty Fibonacciego z trwających od sierpnia 2012r do listopada 2016r. wzrostów.

EURSEK Weekly
EURSEK Weekly

Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się jednak korekty wzrostowej i re-testu poziomu 9.6000 zbiegającego się z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego. Dopiero odrzucenie tego poziomu mogłoby być sygnałem do otwarcia pozycji krótkich.

EURSEK Daily
EURSEK Daily

EURTRY

Na skutek trwających od dłuższego czasu wzrostów, rynek w ubiegłym tygodniu pokonał opór 3.7950 ustanawiając tym samym nowe historyczne maksima. Dziś od początku dnia dynamiczne wzrosty są kontynuowane w efekcie czego kurs EURTRY dotarł w okolice poziomu 3.9360.

EURTRY H4
EURTRY H4

USDTRY

W tym przypadku sytuacja wygląda bardzo podobnie jak w przypadku EURTRY. Różnica w notowaniu tego instrumentu jest taka, że po ubiegłotygodniowych wzrostach rynek wykonał korektę spadkową i re-testując odrzucił poziom 3.5590.

USDTRY H4
USDTRY H4

Inwestycje_w_waluty_(forex),_giełdy_i_towary_z_TMS_Brokers_Dom_Maklerski_TMS_Brokers_-_2015-08-18_11.51.11Dom Maklerski TMS Brokers S.A. to pierwszy walutowy dom maklerski w Polsce, który istnieje od 1997 roku i podlegająca kontroli Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Trading egzotycznyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPrzed zamknięciem. Poprawa na JSW [JSW] i InPost [IPT]
Następny artykułO wykresach ani słowa… EUR/USD, USD/CAD, AUD/CHF
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here