Naga MarketsTrading egzotyczny to cykl analiz, który tworzony we współpracy z brokerem InterTrader publikowany jest na łamach portalu Comparic w każdy poniedziałek, środę i piątek. Motywem przewodnim jak sama nazwa wskazuje są tzw. egzotyczne pary walutowe.


GBPTRY

Od początku listopada obserwujemy dynamiczne wzrosty, na skutek których w ubiegłym tygodniu rynek pokonał linię trendu spadkowego zbiegająca się z poziomem 61.8% korekty Fibonacciego. Jeżeli w najbliższym czasie podaż nie zaneguje tego wybicia, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji ruchu na północ nawet w okolice poziomu 4.3650.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeżeli natomiast kurs powróci poniżej poziomu 4.1330, wówczas spodziewać moglibyśmy się pogłębienia korekty spadkowej przynajmniej w okolice wsparcia 3.9712 zbiegającego się z poziomem momentum 50% korekty Fibonacciego z całego ostatniego ruchu wzrostowego.

GBPTRY Daily
GBPTRY Daily

GBPZAR

Od ponad tygodnia rynek porusza się w konsolidacji pomiędzy poziomami 17.490 a 18.130. Biorąc pod uwagę, formacje podwójnego wierzchołka w okolicy wspomnianego oporu, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się wybicia dołem i re-testu pokonanego wcześniej poziomu 17.040 zbiegającego się z mierzeniem 61.8% korekty Fibo z wcześniejszych wzrostów.

Analiza została wykonana na platformie broketa InterTraderDirect, który oferuje swoim klientom bezpłatny dostęp do zaawansowanych narzędzi takich jak m.in. IT-Finance, Autochartist czy Trading Central – sprawdź ofertę 

GBPZAR H4
GBPZAR H4

USDNOK

Na skutek trwających od początku października wzrostów dotarliśmy w okolice niezwykle istotnego oporu 8.6000, którego pokonanie mogłoby otworzyć drogę do wzrostów nawet w okolice tegorocznych maksimów 8.9500.

Obecnie jednak obserwujemy silną reakcje podażową odrzucająca obecny poziom i jeżeli tylko podaż będzie miała wystarczająco siły by kontynuować spadki, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu poziomu 8.3560 zbiegającego się idealnie z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego.

Do inwestycji na parach egzotycznych polecamy wykorzystać niskie spready u brokera InterTrader, które w chwili tworzenia analizy dla poszczególnych instrumentów wynosiły kolejno 17.1, 1.7 i 7.2 pipsa.

USDNOK Daily
USDNOK Daily

intertrader_logo1InterTrader jest globalnym brokerem działającym na rynku od 2009 roku. Co bardzo ważne, broker ten gwarantuje depozyty klientów w 100% czyli więcej niż jakikolwiek regulator na rynku. Jest to możliwe, ponieważ InterTrader jest częścią olbrzymiej grupy kapitałowej GVC.PLC notowanej na London Stock Exchange od 2004 roku. Sprawdź ofertę InterTrader.

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Trading egzotycznyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAdmiral Markets zaprasza na 4-dniowy kurs inwestora online!
Następny artykułJustin Bennett: GBP/USD spadnie o 230 pipsów?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here