Naga MarketsTrading egzotyczny to cykl analiz, który tworzony we współpracy z brokerem InterTrader publikowany jest na łamach portalu Comparic w każdy poniedziałek, środę i piątek. Motywem przewodnim jak sama nazwa wskazuje są tzw. egzotyczne pary walutowe.


GBPSEK

Od kilku dni rynek oscyluje w okolicy bardzo ważnego oporu 11.4420 zbiegającego się z linią trendu spadkowego. Biorąc pod uwagę, że w trakcie niemal dwumiesięcznych wzrostów nie wystąpiła żadna głębsza korekta spadkowa, w najbliższym czasie podziewać moglibyśmy się odrzucenia obecnego poziomu i spadków przynajmniej w okolice 11.0660.

GBPSEK Daily
GBPSEK Daily

USDSEK

Od kilkunastu tygodni obserwujemy dynamiczne wzrosty na skutek których rynek wybił góra z trwającego od ubiegłego roku kanału spadkowego i znalazł się na poziomach, na których po raz ostatni byliśmy w marcu 2009 roku.

Biorąc pod uwagę, że od czasu wybicia z kanału rynek nie przetestował jego górnego ograniczenia od góry oraz to, że w dalszym ciągu nie wystąpiła tu żadna głębsza korekta, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się pojawienia silnej reakcji podażowej i re-testu przynajmniej okolic poziomu 8.8400.

Do inwestycji na parach egzotycznych polecamy wykorzystać niskie spready u brokera InterTrader, które w chwili tworzenia analizy dla poszczególnych instrumentów wynosiły kolejno 31.0, 13.3 i 1 pips.

USDSEK Weekly
USDSEK Weekly

USDSGD

Na skutek trwających od blisko czterech miesięcy wzrostów znaleźliśmy się obecnie w okolicy lokalnej strefy podażowej. Ponieważ w trakcie trwających od dwóch tygodni wzrostów nie pojawiła się żadna korekta spadkowa a obecnie obserwujemy zdecydowane osłabienie siły popytowej, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się odrzucenia obecnej strefy i spadków nawet w okolice lokalnego wsparcia 1.3957 zbiegającego się z poziomem 61.8% korekty Fibonacciego z listopadowych wzrostów.

InterTraderDirect jest zawsze po stronie klienta i działa w modelu ECN/STP oraz NDD – sprawdź ofertę

USDSGD Daily
USDSGD Daily

intertrader_logo1InterTrader jest globalnym brokerem działającym na rynku od 2009 roku. Co bardzo ważne, broker ten gwarantuje depozyty klientów w 100% czyli więcej niż jakikolwiek regulator na rynku. Jest to możliwe, ponieważ InterTrader jest częścią olbrzymiej grupy kapitałowej GVC.PLC notowanej na London Stock Exchange od 2004 roku. Sprawdź ofertę InterTrader.

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Trading egzotycznyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDeutsche Bank kończy działalność maklerską w Polsce
Następny artykułAnaliza dla początkujących: EURCAD – przy dolnym ograniczeniu kanału
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here