Naga MarketsTrading egzotyczny to cykl analiz, który tworzony we współpracy z brokerem InterTrader publikowany jest na łamach portalu Comparic w każdy poniedziałek, środę i piątek. Motywem przewodnim jak sama nazwa wskazuje są tzw. egzotyczne pary walutowe.


GBPNOK

Na wykresie tygodniowym widzimy, że po  dynamicznych spadkach trwających od listopada ubiegłego roku rynek dotarł w okolice bardzo ważnej strefy wsparcia z wykresu miesięcznego zbiegającej się z poziomem 70.7% korekty Fibonacciego z wcześniejszych, trzyletnich wzrostów.

Te artykuły również Cię zainteresują
GBPNOK Weekly
GBPNOK Weekly

Spoglądając na wykres dzienny widzimy, że od blisko miesiąca rynek porusza się w korekcie wzrostowej, w efekcie której dotarliśmy wczoraj w okolice linii trendu spadkowego zbiegającej się z poziomem 38.2% korekty Fibonacciego z ostatniego ruchu spadkowego.

Pokonanie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w okolice strefy oporu pomiędzy 10.5660 a 61.8% korekty Fibo.

GBPNOK Daily
GBPNOK Daily

Spoglądając na poniższy screen widzimy, że wspomniany wcześniej poziom 10.5660 znajduje się również w okolicy 38.2% korekty Fibonacciego z trwających od ponad czterech miesięcy spadków.

InterTraderDirect jest jedną z marek globalnej spółki GVC Holdings i gwarantuje depozyty oraz środki klientów w wysokości 100% – sprawdź ofertę

GBPNOK Daily
GBPNOK Daily

USDMXN

Po trwających od niespełna dwóch tygodni wzrostach, od wczoraj obserwujemy dynamiczne spadki. Obecnie rynek znajduje się w okolicy lokalnej strefy wsparcia oraz linii trendu wzrostowego. Pokonanie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków w okolice kolejnej strefy wsparcia i tegotygodniowich minimów bądź dalej do 18.5000.

USDMXN H4
USDMXN H4

USDSEK

Po trwającej od wczoraj korekcie wzrostowej rynek dotarł w okolice strefy oporu pomiędzy poziomami 61.8% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu oraz momentum 50% z całego wcześniejszego ruchu spadkowego zbiegającej się z linią trendu. Odrzucenie tego poziomu spowodowało silny impuls spadkowy. Jeżeli podaż będzie kontynuować ruch na południe, wówczas spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania czwartkowych minimów.

Do inwestycji na parach egzotycznych polecamy wykorzystać niskie spready u brokera InterTrader, które w chwili tworzenia analizy dla poszczególnych instrumentów wynosiły kolejno 68.1, 3.6 i 15 pipsów.

USDSEK H1
USDSEK H1

intertrader_logo1InterTrader jest globalnym brokerem działającym na rynku od 2009 roku. Co bardzo ważne, broker ten gwarantuje depozyty klientów w 100% czyli więcej niż jakikolwiek regulator na rynku. Jest to możliwe, ponieważ InterTrader jest częścią olbrzymiej grupy kapitałowej GVC.PLC notowanej na London Stock Exchange od 2004 roku. Sprawdź ofertę InterTrader.

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Trading egzotycznyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBlok po 22 – 4 listopada 2016: AUD/JPY, EUR/NZD
Następny artykułLiga Traderów V edycja – wyniki, tabele i rozpiska 4 kolejki spotkań – 5 listopada 2016
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here