Naga MarketsTrading egzotyczny to cykl analiz, który tworzony we współpracy z brokerem InterTrader publikowany jest na łamach portalu Comparic.pl w każdy poniedziałek, środę i piątek. Motywem przewodnim jak sama nazwa wskazuje są tzw. egzotyczne pary walutowe.


GBPNOK

Na skutek dzisiejszych wzrostów rynek wybija właśnie górą z trwającej od ponad czterech tygodni konsolidacji. Jeżeli dzień zakończymy na obecnym bądź wyższym poziomie a jutro podaż nie zaneguje tych wzrostów, wówczas w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów nawet w okolice strefy oporu w okolicy poziomu 11.2680 zbiegającego się z mierzeniem 61.8% Fibo oraz linią trendu spadkowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
GBPNOK Daily
GBPNOK Daily

GBPZAR

Rynek od ponad czterech tygodni porusza się spokojnie na południe tworząc coraz to niższe wierzchołki. Problem pojawia się w okolicy wsparcia 16.980, które w dalszym ciagu powstrzymuje podaż przed dalszymi spadkami. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem ponownego przetestowania linii tendencji spadkowej, której odrzucenie mogłoby być sygnałem do kontynuacji spadków.

Analiza została wykonana na platformie broketa InterTraderDirect, który oferuje swoim klientom bezpłatny dostęp do zaawansowanych narzędzi takich jak m.in. IT-Finance, Autochartist czy Trading Central – sprawdź ofertę 

GBPZAR H4
GBPZAR H4

USDNOK

Od piątku rynek poruszał się spokojnie na południe w korekcie spadkowej. Na skutek pojawienia się silnej reakcji popytowej od dziś obserwujemy wzrosty, które w najbliższym czasie mogłyby ponownie przetestować ubiegłotygodniowe maksima w okolicy 8.5270. Pokonanie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do wzrostów nawet w okolice 8.6350.

Podczas inwestycji na parach walutowych z USD należy pamiętać o decyzji w sprawie stóp procentowych oraz oświadczeniu FOMC, które poznamy dziś o godz. 20:00.

Do inwestycji na parach egzotycznych polecamy wykorzystać niskie spready u brokera InterTrader, które w chwili tworzenia analizy dla poszczególnych instrumentów wynosiły kolejno 37, 1.8 i 14.5 pipsa.

USDNOK H4
USDNOK H4

intertrader_logo1InterTrader jest globalnym brokerem działającym na rynku od 2009 roku. Co bardzo ważne, broker ten gwarantuje depozyty klientów w 100% czyli więcej niż jakikolwiek regulator na rynku. Jest to możliwe, ponieważ InterTrader jest częścią olbrzymiej grupy kapitałowej GVC.PLC notowanej na London Stock Exchange od 2004 roku. Sprawdź ofertę InterTrader.

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Trading egzotycznyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułListopadowa produkcja przemysłowa USA w dół pierwszy raz od 3 miesięcy
Następny artykułOpcje waniliowe. Trend wzrostowy na AUD/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here