Naga MarketsTrading egzotyczny to cykl analiz, który tworzony we współpracy z brokerem InterTrader publikowany jest na łamach portalu Comparic w każdy poniedziałek, środę i piątek. Motywem przewodnim jak sama nazwa wskazuje są tzw. egzotyczne pary walutowe.


GBPNOK

Zgodnie z naszą wcześniejszą projekcją wzrosty wywołane na skutek odrzucenia niezwykle istotnej strefy wsparcia z wykresu tygodniowego 9.7600 – 9.9010 pokonały już linię lokalnego trendu spadkowego i dotarły aż w okolice zakładanego poziomu 10.5660. Jeżeli w najbliższym czasie podaż nie zaneguje pokonania tego poziomu, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji ruchu na północ w okolice oporu 11.2680 i linii trendu spadkowego.

GBPNOK Daily
GBPNOK Daily

GBPTRY

Na skutek trwających od 26.10.2016r. wzrostów rynek dotarł w okolice oporu 4.1330 zbiegającego się idealnie ze złota proporcją 61.8% z wcześniejszych spadków oraz linią trwającego od września ubiegłego roku trendu spadkowego.

Pojawienie się silnej reakcji podażowej w tym miejscu mogłoby zapoczątkować korektę spadkową w okolice lokalnego wsparcia 3.9712. Jeżeli natomiast obecna strefa zostanie pokonana, wówczas spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów nawet w okolice poziomu 4.3650

Do inwestycji na parach egzotycznych polecamy wykorzystać niskie spready u brokera InterTrader, które w chwili tworzenia analizy dla poszczególnych instrumentów wynosiły kolejno 44.0, 17.9 i 1.7 pipsa.

GBPTRY Daily
GBPTRY Daily

GBPZAR

Po trwających od drugiej połowy ubiegłego tygodnia wzrostach dotarliśmy w okolice oporu 18.130, którego pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w okolice oporu 19.360. Biorąc pod uwagę, że w trakcie ostatnich wzrostów rynek nie zrobił żadnej większej korekty spadkowej a poziom 17.043 po pokonaniu nie został przetestowany od góry (jako wsparcia) w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu strefy wsparcia w okolicy złotej proporcji 61.8% korekty Fibonacciego z ubiegłotygodniowych wzrostów.

InterTraderDirect jest jedną z marek globalnej spółki GVC Holdings i gwarantuje depozyty oraz środki klientów w wysokości 100% – sprawdź ofertę

GBPZAR H4
GBPZAR H4

intertrader_logo1InterTrader jest globalnym brokerem działającym na rynku od 2009 roku. Co bardzo ważne, broker ten gwarantuje depozyty klientów w 100% czyli więcej niż jakikolwiek regulator na rynku. Jest to możliwe, ponieważ InterTrader jest częścią olbrzymiej grupy kapitałowej GVC.PLC notowanej na London Stock Exchange od 2004 roku. Sprawdź ofertę InterTrader.

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Trading egzotycznyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułNotowania ropy WTI na wysokości poziomu wsparcia
Następny artykułJustin Bennett Price Action: Tygodniowe spojrzenie na rynki 14 – 18 listopada
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here