Naga MarketsGBPNOK

Rynek od dwóch tygodni oscyluje w okolicy strefy oporu zbiegającej się z poziomem 38.2% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków. Pokonanie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów aż w okolice poziomu 11.268 zbiegającego się z mierzeniem 61.8% Fibo oraz linią trendu spadkowego. Bardziej prawdopodobne wydaje się jednak odrzucenie, które mogłoby spowodować spadki w okolice momentum 50% korekty z trwających od 7 października wzrostów.

GBPNOK Daily
GBPNOK Daily

GBPSEK

Sytuacja wygląda bardzo podobnie jak powyżej z tą różnicą, że tu dopiero w tym tygodniu pokonaliśmy linię trendu spadkowego, którą obecnie re-testujemy od góry (jako wsparcie). Kontynuacja wzrostów mogłaby spowodować ponowne przetestowanie poziomu 12.2025 natomiast scenariusz pro-spadkowy zakładać mógłby pojawienie się pierwszej reakcji popytowej już w okolicy 11.0660.

Do inwestycji na parach egzotycznych polecamy wykorzystać niskie spready u brokera InterTrader, które w chwili tworzenia analizy dla poszczególnych instrumentów wynosiły kolejno 31.0, 27.0 i 7.6 pipsa.

GBPSEK Daily
GBPSEK Daily

USDMXN

Rynek od czasów wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych oscyluje w okolicy nowo ustanowionych historycznych maksimów. Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że zgodnie z zasadą zmiany biegunów korekta spadkowa powinna dotrzeć w okolice poziomu 19.9000 natomiast ta zakończyła się już na wysokości mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego.

USDMXN Daily
USDMXN Daily

Spoglądając na wykres H4 widzimy, że rynek wybija właśnie górą z trwającej od tygodnia konsolidacji. Jeżeli wybicie to nie zostanie w niedługim czasie zanegowane, wówczas spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic poziomu 21.1950.

Analiza została wykonana na platformie brokera InterTraderDirect, który jest zawsze po stronie klienta i działa w modelu ECN/STP oraz NDD – sprawdź ofertę

USDMXN H4
USDMXN H4

intertrader_logo1InterTrader jest globalnym brokerem działającym na rynku od 2009 roku. Co bardzo ważne, broker ten gwarantuje depozyty klientów w 100% czyli więcej niż jakikolwiek regulator na rynku. Jest to możliwe, ponieważ InterTrader jest częścią olbrzymiej grupy kapitałowej GVC.PLC notowanej na London Stock Exchange od 2004 roku. Sprawdź ofertę InterTrader.

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Trading egzotycznyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUrban Outfitters zdecydowanie rozczarowuje
Następny artykułStrategia EMA 10/20 – Potencjalny long na AUDCHF
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here