Naga Marketsintertrader_logo1Trading egzotyczny to nowy cykl analiz, który tworzony we współpracy z brokerem InterTrader publikowany będzie na łamach portalu Comparic w każdy poniedziałek, środę i piątek. Motywem przewodnim jak sama nazwa wskazuje będą tzw. egzotyczne pary walutowe.


EURTRY

Po odrzuceniu oporu 3.4500 będącego jednocześnie najwyższym poziomem w historii notowań tego instrumentu i silnym impulsie spadkowym, od drugiej połowy listopada 2015r. Obserwujemy zdecydowane spowolnienie i korektę wzrostową, która od grudnia 2015r. Konsoliduje pomiędzy poziomami 38.2% a 88.2% korekty z wcześniejszego impulsu spadkowego. Obecnie znajdujemy się w dość istotnej strefie popytowej wyznaczonej przez linię wcześniejszego trendu wzrostowego. Jeżeli w najbliższym czasie udałoby się niedźwiedziom przejąc kontrolę i pokonać również znajdujące się nie nieopodal wsparcie 3.1867 wówczas potencjalnymi targetami dla spadków były by kolejno okolice poziomów 3.0028 i dalej 2.7493.

EURTRY Weekly
EURTRY Weekly

USDNOK

Po silnym impulsie spadkowym spowodowanym odrzuceniem istotnego oporu z wykresu miesięcznego 8.8395, od maja obserwujemy korektę wzrostową, która już zatrzymałą się w okolicach poziomu 61.8% Fibonacciego. Jeżeli w najbliższym czasie uda się pokonać istotne wsparcie w okolicach 7.9876, wówczas potencjalnym targetem dla spadków będą okolice poziomu 7.2993.

Do inwestycji na parach egzotycznych wykorzystaj niskie spready u brokera InterTrader, które w chwili tworzenia analizy dla poszczególnych instrumentów wynosiły kolejno zaledwie 43, 81 i 43 punkty.

USDNOK Weekly
USDNOK Weekly

USDZAR

Od początku roku obserwujemy trend spadkowy. Ostatnia korekta, która trwała od połowy sierpnia zatrzymałą się niemal idealnie reagując na poziom 61.8% Fibonacciego. Warto również podkreślić, że wczorajsze dane makroekonomiczne spowodowały zdecydowane osłabienie się Dolara Amerykańskiego (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj) w efekcie czego kurs USDZAR znów znalazł się poniżej istotnego wsparcia 14.1400 zbiegającego się z poziomem 38.2% Fibonacciego z wcześniejszych spadków. Jeżeli USD w dalszym ciągu będzie się osłabiać, wówczas spadki mogą sięgnąć nawet okolic ubiegło miesięcznych minimów bądź dalej poziomu 13.0310.

USDZAR Daily
USDZAR Daily

intertrader_logo1

InterTrader jest globalnym brokerem działającym na rynku od 2009 roku. Co bardzo ważne, broker ten gwarantuje depozyty klientów w 100% czyli więcej niż jakikolwiek regulator na rynku. Jest to możliwe, ponieważ InterTrader jest częścią olbrzymiej grupy kapitałowej GVC.PLC notowanej na London Stock Exchange od 2004 roku. Sprawdź ofertę InterTrader.

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Trading egzotycznyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here