Naga MarketsTrading egzotyczny to cykl analiz, który tworzony we współpracy z brokerem InterTrader publikowany jest na łamach portalu Comparic.pl w każdy poniedziałek, środę i piątek. Motywem przewodnim jak sama nazwa wskazuje są tzw. egzotyczne pary walutowe.


EURTRY

Rynek od pięciu tygodni porusza się dynamicznie na północ w efekcie czego ustanowione zostały nowe historyczne maksima. Biorąc pod uwagę, że poziom 3.4424 nie został jeszcze przetestowany od góry (jako wsparcie), w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się korekty spadkowej tym bardziej, że zbiega się on aż z trzema kolejnymi mierzeniami Fibonacciego.

EURTRY Weekly
EURTRY Weekly

Spoglądając na wykres H4 widzimy, że na drodze do tak dalekich spadków stoi jeszcze wsparcie 3.6040 zbiegające się precyzyjnie ze złota proporcją 61.8% korekty Fibonacciego z ubiegłotygodniowych wzrostów.

EURTRY H4
EURTRY H4

GBPTRY

Na skutek odrzucenia wsparcia 3.7306 od sześciu tygodni obserwujemy dynamiczne wzrosty, dzięki którym dwa tygodnie temu rynek pokonał linię trendu spadkowego a Funt brytyjski umocnił się względem Liry tureckiej aż o 12,74%.

GBPTRY Weekly
GBPTRY Weekly

Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 4.3650 choć biorąc pod uwagę trwające od ubiegłego czwartku spadki bardziej prawdopodobne wydaje się przetestowanie wsparcia 4.1330.

Analiza zostałą wykonana na platformie brokera InterTraderDirect, który jest jedną z marek globalnej spółki GVC Holdings i gwarantuje depozyty oraz środki klientów w wysokości 100% – sprawdź ofertę

GBPTRY Daily
GBPTRY Daily

USDTRY

Mimo, iż na tej parze walutowej trend wzrostowy obserwujemy od bardzo dawna to tak naprawdę zdecydowanej dynamiki nabrał on od czasu pokonanie poziomu 3.0938. Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, że od 14 tygodni obserwujemy nieprzerwane wzrosty, na skutek których Dolar amerykański umocnił się względem Liry tureckiej aż o 16,33% poprawiając każdego tygodnia historyczne maksima.

Biorąc pod uwagę, że wspomniany wcześniej poziom 3.0938 nie został jeszcze przetestowany od góry (jako wsparcie), w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się korekty spadkowej właśnie w jego okolice.

USDTRY Weekly
USDTRY Weekly

Za scenariuszem pro-spadkowym przemawiać mogą również tworzące się coraz to niższe dołki i wierzchołki na wykresie H1.

Do inwestycji na parach egzotycznych polecamy wykorzystać niskie spready u brokera InterTrader, które w chwili tworzenia analizy dla poszczególnych instrumentów wynosiły kolejno 5.6, 13.1 i 2.9 pipsa.

USDTRY H1
USDTRY H1

intertrader_logo1InterTrader jest globalnym brokerem działającym na rynku od 2009 roku. Co bardzo ważne, broker ten gwarantuje depozyty klientów w 100% czyli więcej niż jakikolwiek regulator na rynku. Jest to możliwe, ponieważ InterTrader jest częścią olbrzymiej grupy kapitałowej GVC.PLC notowanej na London Stock Exchange od 2004 roku. Sprawdź ofertę InterTrader.

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Trading egzotycznyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMorgan Stanley: Prognozy na 2017. Rok walut wschodzących?
Następny artykułCzy wsparcie na EUR/AUD H1 wytrzyma?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here