Naga MarketsTrading egzotyczny to cykl analiz, który publikowany jest na łamach portalu Comparic.pl w każdy poniedziałek, środę i piątek. Motywem przewodnim jak sama nazwa wskazuje są tzw. egzotyczne pary walutowe.


EURSGD

Na skutek trwających od dłuższego czasu wzrostów rynek dotarł dziś w okolice poziomu 1.5160. Spoglądając na wykres 4-godzinowy zauważymy, że jest to lokalny opór, którego pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w okolice poziomów 1.5321 bądź dalej 1.5410.

Jeżeli jednak w najbliższym czasie pojawi się reakcja podażowa, spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania piątkowych minimów.

EURSGD H4

 

EURTRY

Zgodnie z moją wcześniejszą projekcją, na skutek odrzucenia lokalnego wsparcia rynek dotarł w okolice poziomu 3.9520 zbiegającego się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków, gdzie dziś pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli poziom ten zostanie trwale odrzucony, spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków nawet w okolice poziomu 3.7720.

EURTRY H4

USDDKK

W związku z nieudanym przegłosowaniem zmian w zakresie amerykańskiej ustawy zdrowotnej (tak zwanej Obamacare) co rynki odebrały jako osobistą porażkę Donalda Trumpa pary walutowe i instrumenty powiązane z USD otworzyłī się w tym tygodniu luką. W efekcie tego USDDKK pokonała linię szyi formacji głowy z ramionami i rynek dotarł w okolice kolejnego wsparcia 6.8400 zbiegającego się z linią trendu wzrostowego. Jeżeli wsparcie również zostałoby pokonane, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków nawet w okolice poziomu 6.5540 bądź dalej 6.4500.

USDDKK Daily

USDHUF

Na wykresie dziennym widzimy, że para walutowa USDHUF na skutek dzisiejszych spadków definitywnie odrzuciła istotny opór 286.50 i dotarła w okolice wsparcia 284.00. Jeżeli poziom ten nie powstrzyma podaży, spodziewać moglibyśmy się dalszego osłabiania amerykańskiej waluty a spadki tym spowodowane mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 269.20.

USDHUF Daily


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEURAUD – kolejny impuls wzrostowy
Następny artykułPoniedziałkowy przegląd rynków – EURUSD, USDJPY
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here