Naga MarketsTrading egzotyczny to cykl analiz, który tworzony we współpracy z brokerem InterTrader publikowany jest na łamach portalu Comparic w każdy poniedziałek, środę i piątek. Motywem przewodnim jak sama nazwa wskazuje są tzw. egzotyczne pary walutowe.


EURSEK

Zgodnie z naszą ostatnią analizą, po silnym impulsie wzrostowym rynek zgodnie z zasadą zmiany biegunów postanowił ponownie przetestować okolice poziomu 9.5919 zbiegającego się 38.2% korekty Fibonacciego (tym razem jako wsparcie). Od kilku dni rynek porusza się w konsolidacji i to, w którą stronę z niej wybije mogłoby określić kierunek ruchu w najbliższym czasie. Biorąc pod uwagę, że od dłuższego czasu obowiązuje trend wzrostowy, a rynek niedawno ustanowił nowe, historyczne maksima bardziej prawdopodobne wydaję się wybicie górą i kontynuacja wzrostów choć ostatnie dni wskazują również na znaczącą siłę podaży, która do przejęcia kontroli nad rynkiem musiałaby pokonać również linię trendu.

EURSEK Daily
EURSEK Daily

USDNOK

W ubiegłym tygodniu para walutowa USDNOK pokonała bardzo ważne wsparcie 8.0130. Jeżeli w najbliższym czasie rynek nie zaneguje tego wybicie, wówczas okazać by się mogło, że trend spadkowy mógłby trwać przez najbliższe tygodnie a nawet i miesiące.

InterTraderDirect jest zawsze po stronie klienta i działa w modelu ECN/STP oraz NDD – sprawdź ofertę

USDNOK Daily
USDNOK Daily

Na wykresie miesięcznym widzimy, że potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomów 7.5100 bądź dalej 7.3000

USDNOK Monthly
USDNOK Monthly

USDTRY

Od dłuższego czasu rynek porusza się w dość sporej konsolidacji pomiędzy strefą wsparcia 2.7492 – 2.7883 a oporem 3.0670. Po spadkach z początku roku rynek dotarł w okolice w/w strefy wsparcia i linii trendu wzrostowego. Od tamtej pory w/w linia trendu stanowi kluczowe wsparcie i jeszcze ani razu nie została pokonana. Obecnie znajdujemy się w okolice górnego ograniczenia konsolidacji i nawet jeżeli rynek odrzuci obecną strefę, rozstrzygnięcie sytuacji i wybicie w którąkolwiek ze stron powinno nastąpić jeszcze przed końcem roku.

USDTRY Weekly
USDTRY Weekly

USDMXN

Zgodnie z naszą ostatnią projekcją para walutowa USDMXN po silnym impulsie wzrostowym wybijającym opór 19.1310 w tym tygodniu wróciła w okolice poziomu 38.2% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego. Obecnie obserwujemy tworząca się pro-wzrostową świecę pin-bar mogącą być sygnałem do kontynuacji wzrostów w kolejnych tygodniach.

Inwestując na parach egzotycznych wykorzystaj niskie spready u brokera InterTrader, które w chwili tworzenia analizy dla poszczególnych instrumentów wynosiły kolejno 12.7, 2.7, 5.8 i 3.5 pipsa.

USDMXN Weekly
USDMXN Weekly

Na wykresie dziennym silną reakcję popytową, która wczoraj odrzuciła w/w poziom 19.1310 choć warto przypomnieć, że spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu momentum 50% Fibonacciego testując tym samy wsparcie 18.9550.

USDMXN Daily
USDMXN Daily

intertrader_logo1InterTrader jest globalnym brokerem działającym na rynku od 2009 roku. Co bardzo ważne, broker ten gwarantuje depozyty klientów w 100% czyli więcej niż jakikolwiek regulator na rynku. Jest to możliwe, ponieważ InterTrader jest częścią olbrzymiej grupy kapitałowej GVC.PLC notowanej na London Stock Exchange od 2004 roku. Sprawdź ofertę InterTrader.

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Trading egzotycznytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here