Naga MarketsTrading egzotyczny to nowy cykl analiz, który tworzony we współpracy z brokerem InterTrader publikowany będzie na łamach portalu Comparic w każdy poniedziałek, środę i piątek. Motywem przewodnim jak sama nazwa wskazuje będą tzw. egzotyczne pary walutowe.


EURSEK

Od dłuższego czasu rynek porusza się na północ choć siła i kąt nachylenia wzrostów bardziej przypomina korektą aniżeli nowy impuls. Wczoraj rynek pokonał lokalny opór 9.5722 i w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się jego ponownego przetestowania tym razem jako wsparcia. Odrzucenie tego poziomu mogłoby być sygnałem dla wzrostów, dla których potencjalnym targetem okazuje się być poziom 9.6024.

Te artykuły również Cię zainteresują
EURSEK H4
EURSEK H4

USDNOK

W miniony piątek rynek silnym impulsem wzrostowym pokonał linię trendu spadkowego oraz strefę oporu zbiegającą się z poziomem 61.8% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków o czym pisałem w mojej ostatniej analizie tego instrumentu. Obecnie od początku tygodnia obserwujemy konsolidacje i ponowne testy w/w strefy (tym razem jako wsparcia). Warto również zwrócić uwagę na siłę wzrostów, które podobnie jak w przypadku EURSEK bardziej przypominają korektę, która zatrzymała się reagując niemal idealnie na poziom 70.7% korekty Fibonacciego aniżeli nowy, silny impuls wzrostowy.

InterTraderDirect oferuje swoim klientom bezpłatny dostęp do zaawansowanych narzędzi takich jak m.in. IT-Finance, Autochartist czy Trading Central – sprawdź ofertę 

USDNOK H4
USDNOK H4

USDSEK

Na wykresie tygodniowym widzimy, że od dłuższego czasu rynek porusza się w kanale spadkowym tworząc formację flagi. Co prawda jeszcze trochę miejsca pozostało do jego górnego ograniczenia natomiast rynek znalazł się obecnie w bardzo istotnej strefie oporu.

Inwestując na parach egzotycznych wykorzystaj niskie spready u brokera InterTrader, które w chwili tworzenia analizy dla poszczególnych instrumentów wynosiły kolejno 0.3, 0.3 i 0.3 pipsa.

USDSEK weekly
USDSEK weekly

Na wykresie H4 widzimy silną reakcję podażową w tym miejscu. Definitywne odrzucenie obecnego poziomu mogłoby wywołać spadki nawet w okolice lini średnioterminowego trendu wzrostowego bądź dalej do strefy wsparcia w okolicach poziomu 8.3586.

USDSEK H4
USDSEK H4

intertrader_logo1InterTrader jest globalnym brokerem działającym na rynku od 2009 roku. Co bardzo ważne, broker ten gwarantuje depozyty klientów w 100% czyli więcej niż jakikolwiek regulator na rynku. Jest to możliwe, ponieważ InterTrader jest częścią olbrzymiej grupy kapitałowej GVC.PLC notowanej na London Stock Exchange od 2004 roku. Sprawdź ofertę InterTrader.

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Trading egzotycznyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here