Naga MarketsTrading egzotyczny to cykl analiz, który tworzony we współpracy z brokerem InterTrader publikowany jest na łamach portalu Comparic w każdy poniedziałek, środę i piątek. Motywem przewodnim jak sama nazwa wskazuje są tzw. egzotyczne pary walutowe.


EURSEK

Na wykresie dziennym od blisko pół roku obserwujemy wzrosty, które jak wspominaliśmy w naszej ostatniej analizie pokonały i zgodnie z zasadą zmiany biegunów re-testowały poziom 9.5949. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się wzrostów i przetestowania górnego ograniczenia kanału wzrostowego. Warto również dodać, że po wczorajszym silnym impulsie wzrostowym Euro umocniło się względem Korony Szwedzkiej o 1,15% i znalazło się najwyżej od maja 2010r.

EURSEK
EURSEK

Jeżeli natomiast rynek postanowiłby zdyskontować wczorajsze wzrosty, wówczas w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się korekty spadkowej i ponownego przetestowania pokonanego wczoraj poziomu 9.6668 zbiegającego się aż z trzema kolejnymi mierzeniami Fibonacciego – 50%, 61.8% oraz 70.7% korekt z poszczególnych mierzeń.

InterTraderDirect oferuje swoim klientom bezpłatny dostęp do zaawansowanych narzędzi takich jak m.in. IT-FinanceAutochartist czy Trading Central – sprawdź ofertę 

EURSEK H4
EURSEK H4

USDMXN

Zgodnie z naszą ostatnią analizą rynek dotarł w ostatnim czasie w okolice momentum 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów. Co prawda nie stało się to poprzez regularny ruch lecz blisko 290 pipsową lukę spadkową natomiast w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków i ponownego przetestowania linii trendu wzrostowego. Silna reakcja popytowa, której moglibyśmy się tam spodziewać mogłaby wywołać wzrosty, które domknęłyby w/w lukę.

Scenariuszem alternatywnym jest oczywiście natychmiastowa reakcja popytowa i domknięcie luki bez wcześniejszych spadków i re-testu linii trendu.

USDMXN Daily
USDMXN Daily

USDTRY

Para walutowa USDTRY po raz czwarty już znalazła się w okolicy historycznego oporu 3.0670. Odrzucenie tego poziomu mogłoby wywołać spadki, które pokonując linię trendu wzrostowego zmieniłyby nastawienie rynku. Jeżeli natomiast w najbliższym czasie obecna strefa zostanie pokonana, wówczas ustanowione zostaną nowe historyczne maksima a rynek otworzy drogę do dalszych wzrostów, dla których nie istnieje żaden techniczny poziom oporu

Inwestując na parach egzotycznych wykorzystaj niskie spready u brokera InterTrader, które w chwili tworzenia analizy dla poszczególnych instrumentów wynosiły kolejno 12.7, 3.7, i 4.2 pipsa.

USDTRY Weekly
USDTRY Weekly

intertrader_logo1InterTrader jest globalnym brokerem działającym na rynku od 2009 roku. Co bardzo ważne, broker ten gwarantuje depozyty klientów w 100% czyli więcej niż jakikolwiek regulator na rynku. Jest to możliwe, ponieważ InterTrader jest częścią olbrzymiej grupy kapitałowej GVC.PLC notowanej na London Stock Exchange od 2004 roku. Sprawdź ofertę InterTrader.

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Trading egzotycznytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here