Naga MarketsEURNOK

Rynek niemal od samego rana porusza się dynamicznie na południe w efekcie czego wybiliśmy dołem z trwającej od ponad czterech tygodni konsolidacji.

Do tej pory spadki liczą już 960 pipsów (9600 pkt) co przekłada się na -1,02%

EURNOK H4
EURNOK H4

Spoglądając na wykres tygodniowy zauważymy, ze obecnie znajdujemy się w okolicy linii trendu wzrostowego, której pokonanie mogłoby otworzyć drogę do spadków nawet w okolice poziomu 8.5260 i zmienić nastawienie rynku w dłuższym terminie.

EURNOK Weekly
EURNOK Weekly

EURSEK

Po trwających od dłuższego czasu wzrostach, od niemal miesiąca obserwujemy bardzo spokojna korektę spadkową, która obecnie re-testuje wsparcie 9.7550. Odrzucenie tego poziomu mogłoby być sygnałem do kontynuacji wzrostów nawet w okolice poziomu 10.0401.

Analiza została wykonana na platformie brokera InterTraderDirect, który jest zawsze po stronie klienta i działa w modelu ECN/STP oraz NDD – sprawdź ofertę

EURSEK Daily
EURSEK Daily

Warto jednak zwrócić uwagę na obecną sytuację na wykresie tygodniowym gdzie zgodnie z zachowaniem zmiany biegunów rynek mógłby kontynuować spadki nawet w okolice poziomu 9.5956 zbiegającego się z momentum 50% korekty Fibonacciego.

EURSEK Weekly
EURSEK Weekly

USDZAR

Pomimo bardzo dynamicznym spadkom z początku tygodnia, na skutek pojawienia się bardzo silnej reakcji popytowej w okolicy wsparcia 13.7000 zbiegającego się z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego rynek ponownie znalazł się w okolicy poziomu 14.0300.

USDZAR H4
USDZAR H4

Możliwe, że jest to jedynie korekta wzrostowa, która zgodnie z zachowaniem zasady zmiany biegunów re-testuje opór, który w przeszłości stanowił istotne wsparcie. Odrzucenie tego poziomu mogłoby być dobrym sygnałem do kontynuacji spadków w najbliższym czasie.

Wykorzystaj analizę by zainwestować u brokera InterTrader

USDZAR H1
USDZAR H1

intertrader_logo1InterTrader jest globalnym brokerem działającym na rynku od 2009 roku. Co bardzo ważne, broker ten gwarantuje depozyty klientów w 100% czyli więcej niż jakikolwiek regulator na rynku. Jest to możliwe, ponieważ InterTrader jest częścią olbrzymiej grupy kapitałowej GVC.PLC notowanej na London Stock Exchange od 2004 roku. Sprawdź ofertę InterTrader.

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Trading egzotycznyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOpcje waniliowe. Klin zwyżkujący na AUD/JPY
Następny artykułMocny dolar, dalsze wzrosty z re-akumulacją w tle
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here