Naga MarketsTrading egzotyczny to nowy cykl analiz, który tworzony we współpracy z brokerem InterTrader publikowany będzie na łamach portalu Comparic w każdy poniedziałek, środę i piątek. Motywem przewodnim jak sama nazwa wskazuje będą tzw. egzotyczne pary walutowe.


EURNOK

Tak jak wspomniałem w mojej ostatniej analizie tego instrumentu 9 września br. rynek od dłuższego czasu porusza się w konsolidacji. Warto zwrócić uwagę na obecną sytuacje na wykresie tygodniowym, gdzie powoli zbliżamy się do linii trendu wzrostowego. Mimo wielokrotnych testów wciąż niepokonana zostaje jednak strefa wsparcia w okolicach poziomu 9.1470.

Te artykuły również Cię zainteresują
EURNOK Weekly
EURNOK Weekly

Spoglądając na wykres dzienny widzimy również, że obecny ruch tworzy formację trójkąta, dla której z technicznego punktu widzenia bardziej prawdopodobne byłoby wybicie górą i kontynuacja wcześniejszego trendu. Tym co wprowadza pewien zamęt okazuje się jednak fakt, że w dalszym ciągu rynek nie ma siły by pokonać poziom momentum 50% korekty z ostatniego silnego impulsu spadkowego.

EURNOK Daily
EURNOK Daily

GBPSEK

Na wykresie tygodniowym widzimy, że rynek od niemal trzech miesięcy porusza się w konsolidacji pomiędzy poziomami 10.8779 – 11.4428. Obecna sytuacja wygląda pro-spadkowo choć jeżeli weźmiemy pod uwagę kształt ostatnich dwóch świecy z wykresu miesięcznego moglibyśmy zakładać, że trwające od sierpnia 2015r. spadki powoli dobiegają końca i są one jedynie korektą dla wcześniejszego trendu wzrostowego.

Do inwestycji na parach egzotycznych sprawdź ofertę i porównaj spready u brokera InterTrader, u którego w chwili tworzenia analizy dla poszczególnych instrumentów wynosiły one kolejno 16.3 i 23.7 pipsy.

GBPSEK Weekly
GBPSEK Weekly

Na wykresie H4 widzimy, że rynek coraz spokojniej zmierza na południe i w najbliższym czasie spodziewałbym się przetestowania i silnej reakcji popytowej w okolicy poziomu 11.1545 znajdującego się na wysokości poziomu 50% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów.

InterTraderDirect ma podpisane umowy partnerskie z wieloma dostarczycielami płynności bankowymi oraz poza bankowymi a klient na specjalne życzenie może zmienić dostarczyciela płynności – sprawdź ofertę!

GBPSEK H4
GBPSEK H4

intertrader_logo1

InterTrader jest globalnym brokerem działającym na rynku od 2009 roku. Co bardzo ważne, broker ten gwarantuje depozyty klientów w 100% czyli więcej niż jakikolwiek regulator na rynku. Jest to możliwe, ponieważ InterTrader jest częścią olbrzymiej grupy kapitałowej GVC.PLC notowanej na London Stock Exchange od 2004 roku. Sprawdź ofertę InterTrader.

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Trading egzotycznyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here