Naga MarketsTrading egzotyczny to cykl analiz, który tworzony we współpracy TMS Brokers publikowany jest na łamach portalu Comparic.pl w każdy poniedziałek, środę i piątek. Motywem przewodnim jak sama nazwa wskazuje są tzw. egzotyczne pary walutowe.


EURNOK

Na skutek dynamicznych spadków rynek wybił w tym tygodniu dołem z formacji trójkąta zwyżkującego. Obecnie znajdujemy się w okolicy istotnego wsparcia, którego pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice poziomu 8.5000.

EURNOK Weekly

EURTRY

Od początku roku Lira turecka dość dynamicznie traci na wartości i to zarówno w stosunku do EUR jak również USD. Mimo, że 12 stycznia br. pojawiła się silna reakcja podażowa i wszystko wskazywało na to, ze potencjalne spadki mogłyby być kontynuowane nawet w okolice poziomu 3.7950. Tak się jednak nie stało i od dwóch tygodni znów obserwujemy wzrosty. Scenariusz ten wspiera również fakt iż mimo prognoz dotyczących podniesienia stóp procentowych w Turcji, we wtorek 24 stycznia br. ogłoszona została informacja, iż stopy pozostają na dotychczasowym poziomie 8%. Zgodnie z oczekiwaniami wzrosła jedynie stopa pożyczkowa, która obecnie wynosi 9.25% (poprzednio 8.50%). Jak reagował EURTRY i USDTRY na tą informacje sprawdzisz tutaj.

EURTRY Daily

USDZAR

Od ponad roku rynek porusza się na południe w kanale spadkowym.  Warto jednak zauważyć, że w ciągu ostatniego pół roku rynek aż trzykrotnie próbował pokonać wsparcie w okolicy poziomu 13.1700 i za każdym razem pojawiała się tam silna reakcja popytowa. W związku z powyższym coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, iż wkrótce spodziewać moglibyśmy się próby wybicia górą i zmiany nastawienia rynku.

USDZAR Daily

Za scenariuszem pro-wzrostowym przemawia również obecna sytuacja na wykresie tygodniowym, gdzie rynek obecnie po raz kolejny odrzuca mierzenie 38.2% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów. Biorąc pod uwagę, że dziś piątek, nie spodziewałbym się tu jakiś drastycznych spadków a co za tym idzie, odrzucenie obecnego wsparcia wydaje się niemal przesądzone. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem wzrostów i próby wybicia górą z kanału spadkowego. Potencjalnym targetem dla pozycji długich mogłyby w tym wypadku okazać się nawet okolice poziomu 14.5000.

Analiza została wykonana na platformie TMS Brokers, który pokryje Twoją ewentualną stratę z pierwszych 10 transakcji – sprawdź ofertę

USDZAR Weekly


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOpcje waniliowe. Linia trendu spadkowego na złocie
Następny artykułZnamy już wstępne szacunki amerykańskiego PKB. Jak reaguje dolar?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here