Naga MarketsTrading egzotyczny to cykl analiz, który tworzony we współpracy z brokerem InterTrader publikowany jest na łamach portalu Comparic w każdy poniedziałek, środę i piątek. Motywem przewodnim jak sama nazwa wskazuje są tzw. egzotyczne pary walutowe.


EURNOK

Po dynamicznych spadkach, które pokonały bardzo ważną strefę wsparcia rynek dotarł w okolice linii trendu wzrostowego. Od tego czasu oscylujemy pomiędzy tymi poziomami i w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu wspomnianej wcześniej strefy, tym razem jako oporu.

EURNOK Weekly
EURNOK Weekly

Spoglądając na wykres dzienny widzimy, że wzrosty od dłuższego czasu nie mogą pokonać poziomu 38.2% korekty Fibonacciego z wcześniejszego impulsu spadkowego. Pokonanie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do wspomnianego wcześniej re-testu strefy oporu zbiegającej się z momentum 50% Fibo i tam spodziewać moglibyśmy się pojawienia silnej reakcji podażowej.

InterTraderDirect oferuje swoim klientom bezpłatny dostęp do zaawansowanych narzędzi takich jak m.in. IT-FinanceAutochartist czy Trading Central – sprawdź ofertę 

EURNOK Daily
EURNOK Daily

EURTRY

Od ponad dwóch tygodni obserwujemy tworzącą się formację klina będącą korektą po wcześniejszych wzrostach. Dzisiejszy bardzo dynamiczny ruch wzrostowy jeszcze przed południem pokonał dystans ponad 360 pipsów w efekcie czego EURTRY wzrosło o 0.65% i obecnie znajdujemy się w okolicy górnego ograniczenia klina. Pokonanie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów w okolice oporu 3.4361.

EURTRY H4
EURTRY H4

GBPSEK

Od czasu kiedy rynek pokonał wsparcie 10.8779 rynek porusza się w konsolidacji. Biorąc pod uwagę odległość od linii trendu spodziewać moglibyśmy się, że potrwa ona jeszcze kilka dni. W najbliższym czasie spodziewałbym się kontynuacji ruchu bocznego i odrzucenia linii trendu spadkowego w miejscu, gdzie zbiega się ona ze strefą podażową pomiędzy wspomnianym wcześniej poziomem 10.8779 a klastrem Fibo 50% z ostatniego impulsu oraz 38.2% korekty z całego ostatniego ruchu spadkowego.

Do inwestycji na parach egzotycznych polecamy wykorzystać niskie spready u brokera InterTrader, które w chwili tworzenia analizy dla poszczególnych instrumentów wynosiły kolejno 18.5, 9.5 i 28 pipsów.

GBPSEK Daily
GBPSEK Daily

intertrader_logo1InterTrader jest globalnym brokerem działającym na rynku od 2009 roku. Co bardzo ważne, broker ten gwarantuje depozyty klientów w 100% czyli więcej niż jakikolwiek regulator na rynku. Jest to możliwe, ponieważ InterTrader jest częścią olbrzymiej grupy kapitałowej GVC.PLC notowanej na London Stock Exchange od 2004 roku. Sprawdź ofertę InterTrader.

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Trading egzotycznyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here