Naga MarketsTrading egzotyczny to nowy cykl analiz, który tworzony we współpracy z brokerem InterTrader publikowany będzie na łamach portalu Comparic w każdy poniedziałek, środę i piątek. Motywem przewodnim jak sama nazwa wskazuje będą tzw. egzotyczne pary walutowe. „Na pierwszy ogień” pod lupę bierzemy EURNOK, EURSEK oraz USDSEK.


EURNOK

Para ta od sierpnia 2012 roku porusza się w kanale wzrostowym. Z początkiem roku 2016 rynek dotarł w okolice bardzo ważnego poziomu 9.7005, który jest historycznym oporem. Warto zwrócić również uwagę na lewą stronę wykresu, gdzie dokładnie widać jedno i jak się okazuje jedyne w historii notowań tego waloru wybicie w/w poziomu 7.7005. Biorąc pod uwagę siłę podażową w okolicach tego poziomu i fakt, że rynek nigdy nie znajdował się powyżej przez okres dłuższy niż dwa tygodnie możemy wnioskować, że i tym razem wzrosty na EURNOK dobiegają końca. Kluczowym momentem będącym silną oznaką zmiany nastawienia rynku byłoby pokonanie silnego wsparcia w okolicach poziomu 9.1483 oraz wybicie dołem z trwającego od czterech lat kanału wzrostowego. To czego moglibyśmy się spodziewać w najbliższym czasie, to wzrosty i uformowanie formacji podwójnego szczytu w okolicach styczniowych maksimów.

EURNOK Weekly
EURNOK Weekly

EURSEK

Od połowy roku 2014 rynek porusza się w bok konsolidując w granicach jednego boxu. Regularnie testowane i odrzucane poziomy wsparcia 9.1490 – 9.1152 oraz oporu 9.5956 stanowią o sile popytowej i podażowej w swoich okolicach. Biorąc pod uwagę, że obecna konsolidacje nastąpiła po wcześniejszym impulsie wzrostowym, zakładać możemy, że stanowi ona jedynie korektę przed dalszymi wzrostami i bardziej prawdopodobne będzie jednak wybicie górą.

Załóż konto u brokera InterTrader i wykorzystaj niskie spready, które w chwili tworzenia analizy dla poszczególnych instrumentów wynosiły kolejno 91, 89 i 91 punktów.

EURSEK Weekly
EURSEK Weekly

USDSEK

Po trwających od początku roku 2014 do kwietnia 2015r. Silnych i dynamicznych wzrostach nadszedł czas na spowolnienie i uspokojenie sytuacji. Od tego czasu rynek porusza się w konsolidacji tworząc formację flagi, która w marcu br. dotarła i przetestowała okolice poziomu 38.2% korekty Fibonacciego. Obecnie rynek odrzucił lokalne wsparcie 8.3600 i jeżeli pokona górną granicę kanału otworzy się potencjał do kontynuacji wzrostów.

USDSEK Weekly
USDSEK Weekly

intertrader_logo1

InterTrader jest globalnym brokerem działającym na rynku od 2009 roku. Co bardzo ważne, broker ten gwarantuje depozyty klientów w 100% czyli więcej niż jakikolwiek regulator na rynku. Jest to możliwe, ponieważ InterTrader jest częścią olbrzymiej grupy kapitałowej GVC.PLC notowanej na London Stock Exchange od 2004 roku. Sprawdź ofertę InterTrader.

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Trading egzotycznytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here