Naga Marketsintertrader_logo1Trading egzotyczny to nowy cykl analiz, który tworzony we współpracy z brokerem InterTrader publikowany będzie na łamach portalu Comparic w każdy poniedziałek, środę i piątek. Motywem przewodnim jak sama nazwa wskazuje będą tzw. egzotyczne pary walutowe.


EURNOK

Od dłuższego czasu poruszamy się dość sporej konsolidacji. Jeżeli spojrzymy na to co wydarzyło się w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy to zauważymy silny impuls spadkowy w okolice dolnej granicy boxu, po którym nastąpiła korekta wzrostowa odrzucająca poziom momentum 50% Fibonacciego. Pierwsze odrzucenie zapoczątkowała świeca pin-bar, drugie natomiast świeca objęcia bessy. Takie spojrzenie na obecną sytuacje pozwala nam wnioskować, iż jeżeli w najbliższym czasie rynek nie pokona w/w poziomu momentum, wówczas spodziewać moglibyśmy się wybicia dołem z konsolidacji. W takim przypadku potencjalnym targetem dla pozycji krótkich mogłyby okazać się nawet okolice poziomu 8.5220.

EURNOK Daily
EURNOK Daily

EURSEK

Od dłuższego czasu rynek porusza się w jednej dużej konsolidacji składającej się z dwóch boxów pomiędzy którymi rynek płynnie przechodzi z jednego do drugiego. Obecnie znajdujemy się w strefie oporu, której pokonanie niemal zawsze kończyło się kontynuacją wzrostów (z wyjątkiem jednego – w czerwonej ramce). Jeżeli i tym razem wzrosty będą kontynuowane, wówczas potencjalnym targetem dla pozycji długich powinny okazać się okolice poziomu 9.6026. Warto również zwrócić uwagę na to w jaki sposób rynek respektuje linię trendową kształtującą ostatnie ruchy w kształt trójkąta.

Inwestujesz na parach egzotycznych ? Sprawdź ofertę i porównaj spready u brokera InterTrader, u którego w chwili tworzenia analizy dla poszczególnych instrumentów wynosiły one kolejno 49, 93 i 73 punkty.

EURSEK H4
EURSEK H4

USDSEK

Po trzydniowych spadkach nadszedł czas na spowolnienie. Wczorajsza świeca doji odrzucająca linię trendu wzrostowego i okolice poziomu 61.8% korekty Fibonacciego może być początkiem kontynuacji wzrostów. Jeżeli w najbliższym czasie rynek zdecydowanie odrzuci ten poziom, wówczas potencjalnym targetem dla pozycji długich mogłyby okazać się okolice górnej granicy kanału spadkowego tworzącego formację flagi na wykresie tygodniowym. Szczegółowy opis tej sytuacji znajdziesz tutaj.

USDSEK Daily

intertrader_logo1

InterTrader jest globalnym brokerem działającym na rynku od 2009 roku. Co bardzo ważne, broker ten gwarantuje depozyty klientów w 100% czyli więcej niż jakikolwiek regulator na rynku. Jest to możliwe, ponieważ InterTrader jest częścią olbrzymiej grupy kapitałowej GVC.PLC notowanej na London Stock Exchange od 2004 roku. Sprawdź ofertę InterTrader.

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Trading egzotycznytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here