TMS


Trading egzotyczny to cykl analiz, który tworzony we współpracy z brokerem InterTrader publikowany jest na łamach portalu Comparic.pl w każdy poniedziałek, środę i piątek. Motywem przewodnim jak sama nazwa wskazuje są tzw. egzotyczne pary walutowe.


EURNOK

Rynek w ubiegłym tygodniu pokonał linie trwającego od 2013 roku trendu wzrostowego. Obecna świeca tygodniowa tworzy pro-spadkowy pin-bar, który re-testując odrzucił linię wspomnianego trendu jako opór. Jeżeli tydzień zakończy się na obecnym bądź niższym poziomie, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji trwających od początku roku spadków, które mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 8.5260.

EURNOK Weekly
EURNOK Weekly

Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że aby spadki miały być kontynuowane rynek musiałby również pokonać tegoroczne minima w okolicy 8.9200.

EURNOK Daily
EURNOK Daily

EURSEK

Kolejny tydzień rynek poruszał się na południe. Biorąc pod uwagę, że od września rynek nie przetestował jeszcze poziomu 9.6000 od góry (jako wsparcia), w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków właśnie w jego okolice. Ponieważ poziom ten w historii stanowił niezwykle istotny opór a obecnie zbiega się z momentum 50% korekty Fibonacciego, to właśnie w jego okolicy spodziewać moglibyśmy się pojawienia silnej reakcji popytowej.

Analiza została wykonana na platformie broketa InterTraderDirect, który oferuje swoim klientom bezpłatny dostęp do zaawansowanych narzędzi takich jak m.in. IT-Finance, Autochartist czy Trading Central – sprawdź ofertę 

EURSEK Weekly
EURSEK Weekly

GBPSEK

Na skutek trwających niemal od początku października rynek pod koniec listopada pokonał bardzo ważny opór 11.4420 zbiegający się z linią trendu spadkowego. Od początku tego tygodnia obserwowaliśmy spadki, dzięki którym w czwartek rynek re-testując odrzucił wspomniany poziom jako wsparcie. Na wykresie tygodniowym obserwujemy tworzącą się pro-wzrostową świecę pin-bar, która mogłaby być sygnałem do kontynuacji wzrostów nawet w okolice poziomu 12.2025.

GBPSEK Weekly
GBPSEK Weekly

intertrader_logo1InterTrader jest globalnym brokerem działającym na rynku od 2009 roku. Co bardzo ważne, broker ten gwarantuje depozyty klientów w 100% czyli więcej niż jakikolwiek regulator na rynku. Jest to możliwe, ponieważ InterTrader jest częścią olbrzymiej grupy kapitałowej GVC.PLC notowanej na London Stock Exchange od 2004 roku. Sprawdź ofertę InterTrader.

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Trading egzotycznyInvest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułEURJPY – potencjalny sygnał sprzedażowy
Następny artykułOpcje waniliowe. Linia trendu na NZD/JPY
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here