Naga MarketsTrading egzotyczny to cykl analiz, który tworzony we współpracy TMS Brokers publikowany jest na łamach portalu Comparic.pl w każdy poniedziałek, środę i piątek. Motywem przewodnim jak sama nazwa wskazuje są tzw. egzotyczne pary walutowe.


EURHUF

Rynek od ponad dwóch tygodni porusza się na północ. Na skutek tych wzrostów pokonany został istotny opór w okolicy poziomu 310.80, który obecnie re-testowany jest od góry (jako wsparcie). Trwałe odrzucenie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do dalszych wzrostów nawet w okolice poziomu 314.80.

EURHUF H4

Spoglądając na wykres dzienny zauważymy jednak, że wspomniany poziom 310.80 zbiega się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego i zarówno czwartkowa jaki piątkowa świeca ma potężny pro-spadkowy górny cień odrzucający ten poziom. Wydawać by się zatem mogło, że zgodnie z twierdzeniem uznającym wyższość interwału dziennego nad 4-godzinowym, w najbliższym czasie bardziej prawdopodobny okazuje się scenariusz pro-spadkowy. By tak się jednak stało, kurs EURHUF ponownie musiałby znaleźć się poniżej wspomnianego mierzenia 50% korekty Fibonacciego.

Analiza została wykonana na platformie TMS Brokers, który pokryje Twoją ewentualną stratę z pierwszych 10 transakcji – sprawdź ofertę

EURHUF Daily

USDCZK

Na skutek trwających niemal od początku roku spadków rynek dotarł w ubiegłym tygodniu w okolice istotnego wsparcia zbiegającego się z mierzenim 38.2% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. Dziś od samego początku dnia obserwujemy dynamiczne wzrosty i wydawać by się mogło, że najbliższym oporem, w okolicy którego spodziewać moglibyśmy się pojawienia reakcji podażowej są okolice poziomu 25.6250.

USDCZK Daily

Inwestycje_w_waluty_(forex),_giełdy_i_towary_z_TMS_Brokers_Dom_Maklerski_TMS_Brokers_-_2015-08-18_11.51.11Dom Maklerski TMS Brokers S.A. to pierwszy walutowy dom maklerski w Polsce, który istnieje od 1997 roku i podlegająca kontroli Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Trading egzotycznyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCzas wracać do wzrostów na GBPCHF?
Następny artykułIndeks podpisanych umów kupna domów w USA w gorę o 1,6%. Jak reagował USD ?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here