Naga MarketsTrading egzotyczny to cykl analiz, który publikowany jest na łamach portalu Comparic.pl w każdy poniedziałek, środę i piątek. Motywem przewodnim jak sama nazwa wskazuje są tzw. egzotyczne pary walutowe.


EURHUF

Na skutek trwających od 29 stycznia br. spadków rynek ponownie dotarł w okolice poziomu 306.50 (styczniowe minima) zbiegającego się z mierzeniem 70.7% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów, gdzie już wczoraj pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Od trzech dni rynek kontynuuje wzrosty i jeżeli tylko popyt będzie miał wystarczająco siły, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania poziomu 311.75 zbiegającego się precyzyjnie z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego.

EURHUF Daily

Spoglądając na wykres 4-godzinowy zauważymy, że rynek pokonał dziś lokalny opór 308.38, który obecnie re-testujemy od góry (jako wsparcie). Odrzucenie tego poziomu mogłoby być sygnałem do kontynuacji wzrostów i realizacji wspomnianego wcześniej scenariusza.

EURHUF H4

EURNOK

Na skutek trwających od środy wzrostów rynek już po raz drugi re-testuje poziom 8.8350 znajdujący się w okolicy mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego. Z technicznego punktu widzenia, biorąc pod uwagę panujący trend spadkowy, spodziewać moglibyśmy się odrzucenia tego poziomu i kontynuacji spadków.

Biorąc jednak pod uwagę jak silne w ostatnim czasie jest EURO coraz bardziej prawdopodobne wydaje się jednak pokonanie tego poziomu i kontynuacja wzrostów.

EURNOK H4

USDTRY

Na skutek trwających od 30 stycznia br. spadków rynek dotarł wczoraj w okolice poziomu 3.5590 zbiegającego się z mierzeniem 61.8% korekty Fibonacciego, gdzie dziś pojawiła się reakcja popytowa. Jeżeli strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów.

By zainwestować, sprawdź ofertę Brokera BDSwiss

USDTRY Daily

Wszystkie analizy z cyklu będzie można śledzić pod tagiem „Trading egzotycznyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAUD/USD kieruje się w stronę ograniczenia kanału. To już czas na spadki?
Następny artykułKanadyjska inflacja najwyżej od ponad 2 lat. CAD w górę!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here