Conotoxia

Trading 212 nie znajduje się na liście polecanych brokerów Comparic.pl.

Portal Comparic.pl prowadzi listę polecanych brokerów.

Trading 212 – informacje o brokerze

Logo trading 212

Trading 212 to londyński broker, który umożliwiające każdemu handel akcjami, indeksami, walutami, towarami, a także kryptowalutami. Firma wstrząsnęła branżą usług maklerskich, oferując pierwszy w Wielkiej Brytanii i pozostałej części Europy serwis umożliwiający handel akcjami z zerową prowizją, dzięki czemu miliony ludzi zyskały dostęp do giełdy. Aplikacja mobilna Trading 212 została pobrana ponad 12 000 000 razy, co czyni ją jedną z najpopularniejszych aplikacji tradingowych na świecie. Od 2016 roku  firma zajmuje 1. miejsce wśród aplikacji tradingowych w Wielkiej Brytanii, a w 2017 roku osiągnęła 1. pozycję w Niemczech. Broker jest licencjonowany i nadzorowana przez Urząd ds. Postępowania Finansowego (FCA). Trading 212 jest nazwą handlową należącą do Trading 212 UK Ltd. i Trading 212 Ltd.

Warunki transakcyjne oraz oferta

W swojej ofercie broker posiada kontrakty CFD na pary walutowe, akcje, towary, indeksy a także kryptowaluty. Rachunki są objęte ochroną przed ujemnym saldem. Za otwarcie i zamknięcie transakcji nie zapłacimy prowizji.

Broker regulowany przez Trading 212 jest regulowany przez FCA
Minimalny depozyt 29 USD
Rodzaje kont Real, Demo
Waluta depozytu USD, EUR, GBP
Maksymalna dźwignia 1:30
Minimalna wartość transakcji 0,05
Hedging Tak
Scalping Tak
Dostępne Instrumenty CFD na waluty, towary, metale szlachetne, indeksy, akcje, kryptowaluty
Wpłaty karty płatnicze, przelewy bankowe, Skrill,
Wypłaty karty płatnicze, przelewy bankowe, Skrill,

Źródło: trading212

Platforma transakcyjna oferowana przez Trading 212

Platformą Trading 212 nie jest znany i lubiany MetaTrader 4, broker posiada własną autorską platformę. Platforma pozwala inwestować z dowolnego miejsca na świecie, ponieważ jest dostępna z komputera. Dodatkowo broker oferuje aplikacje na telefony komórkowe kompatybilne z systemami operacyjnymi iOS i Android. Dodatkowo firma oferuje również alerty transakcyjne i zaawansowana prezentację graficzną do wykonywania analizy technicznej. Dźwignia finansowa jest dostępna, jej wysokość zależy od poszczególnych aktywów, którymi obracasz.

Opinie w Internecie

Podziel się opinią o brokerze na forum.comparic.pl.

Podsumowanie

Trading 212 jest jednym z większych graczy, posiada licencje brytyjską, co stawia go w czołówce brokerów FX. Broker działa w modelu spreadowym, bez pobierania prowizji za dokonanie transakcji. Pomimo braku platformy MT4, posiada własne narzędzia, które pozwalają na trading z każdego zakątka świecie. Niski depozyt początkowy wynoszący zaledwie 20 dolarów może zachęcać początkujących graczy.