Naga MarketsTraderzy zagrożeni zakażeniem. Giełda w Chicago nie zagwarantowuje bezpieczeństwaOgraniczenia mające powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa doprowadziły do zamknięcia parkietów giełdowych w USA. Handel na giełdach odbywa się obecnie tylko elektronicznie. Restrykcje mają być wkrótce luzowane, a chicagowska giełda (CBOT) będzie mogła otworzyć trading floor w trzy tygodnie po zakończeniu blokady. CME Group poinformowała jednak, że nie będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwa traderom z parkietu.

  • Parkiet CBOT może zostać otwarty 3 tygodnie po zniesieniu ograniczeń
  • CEO CME Group uważa, że nie da się zachować dystansu społecznego
  • Traderzy chcący handlować na parkiecie będą musieli podpisać oświadczenie

Dystansowanie społeczne niemożliwe na parkiecie giełdy

Dokładna data ponownego otwarcia parkietu giełdy w Chicago nie jest jeszcze znana. Zgodnie z wytycznymi lokalnymi, stanowymi i federalnymi, parkiet będzie mógł zostać otwarty w trzy tygodnie po zniesieniu nakazu pozostania w domach (stay-at-home order) obowiązującego w stanie Illinois.

Jednak nawet po otwarciu parkietów, zachowanie dystansu społecznego w tym miejscu wydaje się niemożliwe. W związku z tym, giełda będzie wymagała od traderów chcących handlować na parkiecie podpisanie oświadczenia o akceptacji ryzyka zakażenia koronawirusem.

– Nie mogę wystarczająco podkreślić, że nie będziemy w stanie zagwarantować bezpieczeństwa handlowcom, urzędnikom lub innym pracownikom handlowym, którzy zdecydują się uzyskać dostęp do parkietu – powiedział CEO CME Group Terry Duffy.

– Jak może potwierdzić każdy, kto handlował we wrzawie otwartego pitu, nie ma sposobu na zachowanie tam wymagań dystansu społecznego. Rozwiązania, które mogą być praktyczne w innych środowiskach handlowych, są niewykonalne dla naszych parkietów handlowych – dodał Duffy.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here