Naga MarketsTesla zaskoczyła inwestorów raportem kwartalnym, w którym zysk na akcję wyniósł aż 1,86 USD. Analitycy spodziewali się natomiast straty w wysokości 42 centów na akcję w III kw. br. Posiadacze pozycji krótkich, tzw. “shortujący” w tej sytuacji znaleźli się w opałach. Tylko w czwartek ich strata sięgnęła 1,4 miliarda USD.

Akcje Tesla Inc. (TSLA) wzrosły o ponad 20% podczas handlu po godzinach w środę po tym, jak spółka przedstawiła miażdżące zyski w trzecim kwartale. Producent samochodów elektrycznych powrócił do rentowności w ostatnim kwartale i odnotował dodatnie wolne przepływy pieniężne.

Stwierdził również, że jego koszty operacyjne są na najniższym poziomie od rozpoczęcia produkcji Modelu 3, a Shanghai Gigafactory jest gotowa do rozpoczęcia produkcji przed terminem. Prezes Tesli, Elon Musk wymienił najważniejsze wydarzenia w nietypowo stonowanym tweecie i powiedział, że jest „bardzo dumny” z zespołu Tesli.

Najchętniej “shortowany” producent aut

Traderzy nie wierzą w Elona Muska jako producenta aut. Akcje Tesli są najsilniej shortowane na rynku amerykańskim. Jeśli chodzi o pozycje short, Tesla jest także najmocniej shortowanym producentem samochodów na świecie.

Spore zaskoczenie musiało widnieć na twarzach traderów w środę, kiedy Tesla opublikowała wyniki kwartalne. Zamiast spodziewanej straty w trzecim kwartale szacowanej na 72 mln dolarów, Tesla odnotowała zysk opiewajacy na kwotę 342 mln dolarów.

W czwartek z kolei cena akcji urosła do około 300 USD, co sprawiło, że traderzy łącznie na pozycjach krótkich mogli stracić w ciągu jednego dnia aż 1,4 mld USD. Według szacunków S3 Analytics, strata w tej wysokości pochłonęła niemal 70% zysków z pozycji krótkich od początku roku.

TSLA – wielka luka wzrostowa na czwartkowym otwarciu

Notowania cena akcji TSLA na Cboe otworzyły się podczas czwartkowej sesji ogromną luką wzrostową. Środowa sesja zamknęła się na poziomie 254,68 USD, natomiast kolejnego dnia otwarcie miało miejsce przy 298,37. Maksimum wczorajszej sesji uplasowało się na poziomie 304,93, jednakże do zamknięcia kurs wrócił pod okrągły poziom 300 USD.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Wykres dzienny akcji Tesla TSLA - 25.10.2019 r.
Wykres dzienny akcji Tesla [TSLA] – 25.10.2019 r.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here