Naga MarketsProtestujący traderzy przed siedzibą brokera próbując odzyskać "ciężko zarobione pieniądze"
Protestujący traderzy przed siedzibą brokera próbując odzyskać “ciężko zarobione pieniądze”

Protest mający początkowo wyrazić jednie niezadowolenie klientów, bardzo szybko przerodził się w aktywną i brutalną chęć dochodzenia swoich racji i odzyskania niewypłacanych przez brokera pieniędzy. Przedstawiciele przedsiębiorstwa jednak odpowiadają: „wszystkie oskarżenia są bezpodstawne”.


Traderzy vs IronFX – sprawa na ostrzu noża

Jeszcze w sierpniu 2014 roku w telewizji pojawił się ponad dwudziestominutowy reportaż dotyczący działalności IronFX, który miał sugerować, że chińscy współpracownicy działającego na skalę globalną brokera nie otrzymali zaległych płatności. Obecnie podobne zażalenia złożyli indywidualni inwestorzy z Kraju Środka.

Jak podaje między innymi ForexMagnates, w biurach należących do IronFX w Szanghaju miejsce miały zażarte protesty, których kulminacją była próba przeprowadzenia ataku na jednego z zarządzających przedsiębiorstwem.

Według relacji klient miał wedrzeć się do siedziby IronFX z nożem i zagrozić osobie na stanowisku kierowniczym śmiercią jeżeli ta nie zgodzi się na rezygnację z pełnionych obowiązków oraz na wypłatę środków. W innym razie miała zostać zabita. Zgodnie z podawanymi informacjami agresywny intruz otrzymał swoje pieniądze następnego dnia.

To niezwykle drastyczne posunięcie doprowadziło do kolejnej fizycznej konfrontacji – tym razem z grupą protestujących, którzy twierdzili, że broker przetrzymuje ich środki. Sukces nożownika był głównym powodem, dla którego inni klienci postanowili dochodzić swoich racji.

Miejsce konfrontacji

Poniższe zdjęcia pokazują, że sytuacja była bardzo mocno napięta. Traderzy wtargnęli do siedziby IronFX, zniszczyli mienie biurowe i mieli rzucić się z pięściami na menedżera. Działalność biura tradingowego została zakłócona w związku z wybiciem szyb oraz wtargnięciem dużej ilości ludzi.

ironFXviolance4-300x200 ironFXviolance2-300x200 ironFXviolance5-300x200

Na miejsce zdarzeń wezwana została oczywiście policja, która bardzo szybko rozprawiła się z protestującymi. Ci zapowiedzieli jednak, że jeżeli ich żądania nie zostaną spełnione, wtedy wrócą do siedziby IronFX.

IronFX: „Oskarżenia nie mają nic wspólnego z prawdą”

W oficjalnym komentarzu do zaistniałej sytuacji przedstawiciele chińskiego oddziału IronFX tłumaczą, że oskarżenia ze strony traderów są bezpodstawne:

„Udało nam się zidentyfikować grupę traderów, którzy korzystając z wątpliwych strategii handlowych próbowali manipulować promocjami. Grupa ta znalazła się pod dokładniejszym nadzorem naszych pracowników w związku ze złamaniem zasad handlowych. W związku z t trwającym dochodzeniem nałożyliśmy limity na wypłatę środków powiązanych z promocją, do czego mieliśmy pełne prawo”

Jak podaje IronFX nie otrzymał żadnych formalnych ostrzeżeń ze strony CySEC, czy też jakiegokolwiek innego regulatora odnośnie opóźnień w wypłacie środków. Przedstawiciele brokera zaznaczają jednocześnie, że przez pięć lat działalność żaden organ odpowiedzialny za przyznawanie licencji nie wydał oficjalnej reprymendy za prowadzenie niewłaściwych działań, która skierowana byłaby bezpośrednio do IronFX.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

4 KOMENTARZE

  1. Czysty jak łza 😉

    Swoją drogą każdy, ale to każdy broker ma coś na sumieniu. Może to być nie zamierzony błąd, ale jednak fakt jest faktem.

  2. “”” Powinni poszukać przyczyn porażki w swojej strategii, a nie w wyimaginowanej niegodziwości czystego jak łza brokera “””
    😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here